Regent's University London

  1. Regent's University London, 1984'te bir Amerikan üniversitesi için yurtdışı eğitim kampüsü olarak kuruldu.
  2. Üniversite, kampüsünde 140’tan fazla ülkeden gelen öğrenciye ev sahipliği yaparak adeta insanları bir araya getiren buluşma noktası gibidir.
  3. İşletme ve yönetim, finans, beşeri bilimler, yaratıcı sanatlar, sosyal bilimler ve tasarım dahil olmak üzere; İngiltere ve Amerikan tarzı geniş bir yelpazede lisans programları sunmaktadır.
  4. Londra'nın merkezine ve kentin ünlü tiyatrolarına, galerilerine ve müzelerine, ayrıca büyük spor ve eğlence mekânlarına yakındır.
  5. Kariyer hedeflerine ulaşabilmeleri için öğrencilerine çeşitli staj programları ve kariyer uzmanları ile destek sağlar ve onları staj yapma ve iş deneyimi kazanma konusunda teşvik eder. 
  6. Üniversite, destekleyici ve kişiye özel bir ortamda eğitim almak isteyen, küresel düşünen ve işleten girişimciler ve liderler dünyasına girecek öğrencilere; yarıtıcı düşünenlere ev sahipliği yapar. 
  7. Regent's University London; Londra'nın tek bağımsız, kâr amacı gütmeyen üniversitesidir. Regent's Park ve Marylebone'da yaşayan oldukça kozmopolit bir topluluğa sahiptir.
  8. Simgesi olan gül, kampsündeki güzelliklerin yüzyıllardır süregelen tarihçesini yansıtır ve çevresindeki toplum ile yakın bağını ifade eder. Üniversite, öğrencileri besleyen ve destekleyen bir ortam sunarak onların merkezde olmasını sağlar. 

Daha fazla bilgi için: www.regents.ac.uk