Kingston University London

  1. Guardian 2017 University Award for Teaching Excellence ödülü sahibi Kingston University London geniş yelpazede lisans ve lisansüstü programları sunar. Tarihi 1899 yıllarına dayanan üniversitenin öğrenci nüfusunun yüzde 20’sini dünyanın dört bir yanından, 150’den fazla ülkeden gelen uluslararası öğrenciler oluşturur.
  2. Üniversite, Kingston’da Thames Nehri kenarında güvenli, canlı ve çevresindeki parklar ve nehire yakınlığı nedeniyle açık hava aktiviteleri ile keyifli vakit geçirebileceğiniz güzel bir konumda yer almaktadır.
  3. Kingston University; 400'den fazla lisans ve lisansüstü, akademik hazırlık, diploma alabileceğiniz tamamlayıcı kurslar, master hazırlık  programları ve kısa kurslar sunmaktadır.
  4. Dünyanın en genç 200 üniversitesi arasında yer alan Kingston University, Teaching Excellence Award (Guardian 2017 University Awards) ile ödüllendirilmiştir.
  5. Mezunlarının ortalama yüzde 80'den fazlası, mezuniyet sonrasında çalışıyor veya eğitimlerine devam ediyorlar. 
  6. Öğrencilerinin yüzde 20’si dünyanın çeşitli yerlerindeki 140 ülkeden gelmektedir. Kingston çeşitliliği olan bir üniversitedir.  Yaklaşık 70 Türk öğrenci eğitimini burada almaktadır.
  7. Kingston University, programa entegre bir şekilde işe yerleştirme imkânı sunan iki yıllık lisansüstü eğitim sunar. 
  8. Birleşik Krallık’ın Ulusal Hava Kontrol üssünde yönetici, Tate Britain’de sanatçı, ödüllü bisikletçi, moda endüstrisinde çok çeşitli güzellik ve vücut konuları ile ilgili çalışmalar yapan kampanya sorumlusu, mobilya ve sergi tasarımcısı, aktör ve yazar gibi birçok alanda başarılı mezunlar vermiştir.

Websitesi: www.kingston.ac.uk