Goldsmiths University of London 

 1. Vivienne Westwood (Moda Tasarımcısı), Steve McQueen (Oyuncu), Ali Smith (Yazar), Damien Hirst (Artist), Rosie Lowe (Şarkıcı), Mary Quant (Moda tasarımcısı), Alex James and Graham Coxon (Blur), Katy B (Müzisyen), Sam Taylor-Wood (Film yapımcısı), Goldierocks (Gazeteci, DJ), James Blake (Şarkıcı), Antony Gormley (Heykeltraş / Sanatçı) gibi öne çıkan mezunları vardır.
 2. 1891 yılında kurulmuştur ve bir asırdır University of London çatısı altındadır.
 3. Goldsmiths üniversitesinde dünyaya başka açıdan bakabileceğiniz yaratıcı,çağdaş ve ilham veren bir eğitim alırsınız.
 4. Kültüre şekil veren ve toplumu tanımlamaya yardımcı olan dünyaca ünlü akademisyenlerinden eğitim görürsünüz.
 5. Yaratıcı sektörlerde deneyim ve bağlantılara sahip, konusunda uzman teknisyen ve ustalarla el becerilerinizi geliştirebilirsiniz.
 6. Sanat, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler ve Bilgisayar konularında lisans ve lisansüstü eğitim sunar.
 7. Dünya çapında eğitim verir ve dünyadaki en iyi 350 üniversite arasında yer alır (the Times Higher Education World University Rankings 2018).
 8. Öğrenciler tarafından Birleşik Krallık’taki en yaratıcı üniversitelerden biri olarak seçildi (Which? University 2017) ve yakın bir zamanda 5 QS Stars derecesi aldı.
 9. Üniversite Londora’nın en canlı yerlerinden biri olan New Croass’ta bulunur. Yıldızı parlayan müzisyenler, sanatçılar ve toplum öncülerine ev sahipliği yapan bu bölge; farklı tarz kafe, restaurant, dükkan ve barlara sahiptir.
 10. Üniversitenin sahip olduğu tek kampüste spor salonu, çeyrek milyondan fazla kitap kolleksiyonuna sahip bir kütüphanesi, çeşitli restaurant ve kahve dükkanları yanında oyun alanı ve ödüllü Öğrenci Birliği bulunur.
 11. Konu alanları arasından 10 tanesi, dünyanın en elit sıralamasında yer alır (QS World University Rankings by subject 2017).
 12. Birleşik Krallık’ın en etkili eğitim veren üniversiteler arasında 3. sırada yer alır (Guardian League Tables 2017).
 13. Dünya’daki en uluslarararası üniversiteler arasında 60. sırada yer alır (QS World University Rankings 2018).

Daha fazla bilgi için: www.gold.ac.uk