1. 1895'te kurulan Aston University 1966'dan beri üniversite olarak hizmet veriyor. Capcanlı bir şehir olan Birmingham'da bulunan üniversite, mezunlarının işe kazanımı bakımından çeyrek yüzyılı aşkın süredir Birleşik Krallık'ın önde gelen üniversitelerindendir. Üniversite, öğrencilerine en iyi işlere girme ve en parlak kariyerlere sahip olma fırsatı sunmasıyla da öne çıkıyor.
  2. Aston Üniversitesi geçtiğimiz yıl Birleşik Krallık devletinin uyguladığı Teaching Excellence Framework (TEF) kapsamında, verdiği eğitimle sağladığı üstün öğrenci memnuniyetinden ötürü "Gold" (üç ödülden en büyüğü) ödülüne layık görüldü. Üniversitede 120'den fazla ülkeden öğrenci eğitim görüyor.
  3. Dünya çapında eğitim veren bir üniversite olarak tanınan Aston, bilimsel araştırmalar alanında uzun bir geçmişe sahiptir. Dünyaca ünlü öğretim kalitesi ve iş dünyası ile olan güçlü bağları ile tanınmaktadır. 
  4. Hareketli bir şehir olan Birmingham merkezinde bulunmakta; Londra’ya 2 saat, Birmingham Uluslararası Havaalanı'na ise 30 dk uzaklıktadır.
  5. Birleşik Krallık’taki sıralamalarda; 199 üniversite arasında 29. (The Guardian University Guide 2017), 123 üniversite arasında 30. (The Complete University Guide 2017) ve 120 üniversite arasında 33. sıradadır (The Times / Sunday Times Good University Guide 2017). QS derecelerine göre Eğitim ve Uluslararasılaşma konularında 5 yıldıza sahiptir.  Uluslararası görünüm bakımından, Birleşik Krallık’ta 17. ve dünyada 44. sırada yer alır (Times Higher World Rankings 2018).
  6. 25 senedir mezun istihdamında ilk 20’de yer almaktadır. 120 ayrı ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.
  7. Aston Üniversitesi İşletme Fakültesi; AMBA, AACSB ve EQUIS'den üçlü akreditasyon ile dünya çapındaki işletme okullarının en iyi % 1'inde bulunmaktadır.
  8. Üniversitede 5 okul bulunmaktadır: Yaşam ve Sağlık Bilimleri, Yabancı Diller ve Sosyal Bilimler, Aston İşletme Fakültesi, Aston Tıp Fakültesi ve Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler.
  9. Aston, lisans programlarının birinci senesi için  giriş şartlarını karşılayamayanlara özel olarak; GCE A level veya eşdeğer derecelerine  sahip olmayan uluslararası öğrenciler için tasarlanmış bir yıllık akademik hazırlık (foundation) programı sunar. Program, İngiltere'nin 13. sınıfına eşdeğerdir. Foundation programları; Aston Bilim (Yaşam ve Sağlık Bilimleri), Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler ve Ticari ve Sosyal Araştırmalar olmak üzere üç ana alanda sunulur. Öğrenciler, programı başarıyla tamamladıktan ve ilgili program için belirli akademik ve İngilizce dil notlarını karşıladıktan sonra lisans programına geçiş yaparlar.

Daha fazla bilgi için: www.aston.ac.uk