Pazartesi 11 Kasım 2019

A.S. Hornby Eğitim Fonu, Türkiye’deki İngilizce dil öğretimine katkı sağlama potansiyeline sahip İngilizce öğretmenleri için önemli bir yüksek lisans burs olanağı sunuyor. Ekim 2020-Eylül 2021 arasında Warwick Üniversitesi’nde gerçekleştirilebilecek yüksek lisans bursu, konaklamadan ulaşıma, öğrenim ücretinden vizeye kadar tüm masrafları kapsıyor.

A.S.Hornby Eğitim Fonu, Türkiye’deki İngilizce öğretmenlerine İngiliz Dili Eğitimi (ELT) ve TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) için yüksek lisans burs fırsatı sunuyor. Birleşik Krallık dışında yaşayan İngilizce öğretmenleri için Warwick Üniversitesi’nde sunulan yüksek lisans bursu, Ekim 2020-Eylül 2021 tarihleri arasındaki öğrenimler için geçerlidir. Sunulan burs imkanı; Birleşik Krallık’taki konaklama, ulaşım, geçim masrafları, öğrenim ücreti, vize ve IELTS sınav ücreti dahil olmak üzere, tüm aylık harcırahı kapsamaktadır. Bursa, https://www.teachingenglish.org.uk/article/hornby-educational-trust-scho... web sitesi üzerinden, 30 Kasım 2019 Cumartesi günü saat 09.00’a kadar başvurulabilmektedir.

1961 yılında A.S. Hornby tarafından hayata geçirilen fon, dünya çapında İngilizce öğretimini desteklemek üzere kuruldu. Hornby bursları, ülkelerinde İngilizce öğretimine ve öğretmenlerine önemli bir katkı sağlama potansiyeline sahip, deneyimli İngilizce öğretmenlerini desteklemeyi hedeflemektedir. A.S Hornby Eğitim Fonu tarafından, İngiliz Dili Eğitimi ve TESOL üzerine sunulan burs için uygunluk kriterleri;

-Bursa hak kazanan adayların, en az üç yıl tam zamanlı İngilizce dil öğretimi deneyimi ve üniversite diplomasına sahip olmaları zorunludur. 

-Adayların, üniversite tarafından öngörülen İngilizce yeterlilik sınavından geçerli not almaları gerekmektedir. (IELTS: 6.5, TOEFL: 92, PTE:62)

-İlk elemeyi geçerek seçilen adaylar, British Council Türkiye ofisine görüşmeye davet edilecektir. Mülakatlar, 9-13 Aralık 2019 haftasında gerçekleştirilecektir. Mülakatta başarılı olan adaylar, ön eleme listesine alınacak ve son karar için Hornby Eğitim Fonu ve British Council yetkililerine iletilecektir. 

-Hornby Eğitim Fonu bursu, adayın Warwick Üniversitesi tarafından kursa kabul edilmesi ile onaylanır.

Dil yeterlilik kriterleri:

IELTS 

Genel 6.5

Yazma 6.5

Okuma, Dinleme ve Konuşma 6.0 

TOEFL 

Genel 92

Dinleme 21

Okuma 22

Yazma 24

Konuşma 23 

PTE

Genel 62

Yazma 62

 

Editöre Notlar:

British Council hakkında:

British Council, Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu uluslararası kuruluşudur. 100'ü aşkın ülkeyle, kültür-sanat, İngilizce, eğitim ve sivil toplum alanlarında çalışıyoruz. Geçen yıl 65 milyondan fazla kişiyle yüz yüze, 731 milyonun üzerinde kişiye de internet üzerinden, radyo ve TV programlarımızla ve basılı yayınlarımızla iletişim kurduk. Fırsatlar yaratarak, bağlantılar kurarak ve güven inşa ederek değiştirdiğimiz yaşamlarla, beraber çalıştığımız ülkelere olumlu katkılar sunuyoruz. 1934 yılında kurulan British Council, Kraliyet Tüzüğü ile tüzel kişilik kazanmış bir hayır kurumu ve bir kamu kuruluşudur. Gelirimizin yüzde 15’i ise Birleşik Krallık hükümet tarafından karşılanmaktadır.

Basın mensuplarına detaylı bilgi için: 

Mirel Akdemir, İletişim Müdürü 

mirel.akdemir@britishcouncil.org.tr    90 212 355 56 77