Uluslararası Öğrenci Kimlik Kartı (ISIC), British Council IELTS ve StudyPortals tarafından gururla desteklenmektedir.

GLOBAL EĞİTİM ÖDÜLLERİ NEDİR?

Genç bireylerin yüksek öğrenimlerinin bir parçası olarak, yeni ülkeleri, kültürleri ve dilleri keşfetmek üzere yurt dışında eğitim almalarını teşvik ediyoruz. ISIC Birliği, StudyPortals ve British Council IELTS, Global Eğitim Ödüllerini bu nedenle hayata geçiriyor.

Global Eğitim Ödülleri yurt dışı eğitimini; pek çok öğrenci için, kişisel yaşamlarına ve profesyonel kariyerlerine alternatif bakış açıları katarken, aynı zamanda kültürler arası anlayış ve toleransı geliştiren olumlu bir yaşam deneyimi olarak tanımlıyor.

Ödül, ilk etapta öğrenim ücreti karşılığında verilecek ve doğrudan başarılı adayın kayıt yaptıracağı yükseköğretim kurumuna ödenecektir.

Öğrenim ücretleri maksimum 10.000 sterlin olan bireysel ödül miktarının altındaysa; geri kalan miktar, öğrencinin ilk kez yüksek öğrenim kurumuna kayıtlı olduğu andan itibaren en fazla 52 hafta boyunca kişisel yaşam masrafları için ödenebilir.

Başvuru tarihleri

BAŞVURULAR AÇILDI.

Güz 2018 dönemi için başvurular açılmıştır, son başvuru tarihi 20 Temmuz 2018'dir. Ödüller, 1 Ağustos ve 31 Ekim 2018 arası dönemde eğitim alacak kişiler arasından seçilecektir. 

Proje ortaklarının temsilcilerinden oluşan bir seçici kurul, başvuruları inceleyip değerlendirecektir. En güçlü adaylar finale kalacak ve nihai kazanan belirlenmeden önce yüz yüze mülakata çağrılacaklardır.

Kazananlar son başvuru tarihinden (20 Temmuz 2018) itibaren üç ay içinde açıklanacaktır.

Kimleri arıyoruz?

GLOBAL EĞİTİM ÖDÜLLERİ AŞAĞIDAKİ NİTELİKLERİ AKTİF ŞEKİLDE GÖSTEREN YÜKSEK MOTİVASYONA SAHİP, YETENEKLİ BİREYLER İÇİN HAZIRLANMIŞTIR:

  • çalışmaları aracılığıyla topluma katkı potansiyellerini;
  • kariyerlerini geliştirme yönündeki kesin kararlılıklarını;
  • kültürler arası anlayışa ve değişime olan içten ilgilerini.

Başarılı adaylar; British Council IELTS, ISIC ve StudyPortals topluluklarıyla etkileşime girmeye ve deneyimlerini diğer öğrencilerle paylaşmaya istekli olacaklardır. Global Eğitim Ödülleri tüm dünyadan öğrencilerin başvurularına açıktır. Global Eğitim Ödülleri, başarılı aday(lar)ın seçtikleri bir yurt dışı yüksek öğretim kurumunun lisans veya yüksek lisans programında eğitim almasını sağlayacaktır. Global Eğitim Ödülleri başarılı adayın kendi ülkesinde alacağı eğitim için kullanılamaz.

Kimler başvurabilir?

GLOBAL EĞİTİM ÖDÜLLERİNE BAŞVURAN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR:

  • Eğitim programının başlangıç tarihinde en az 18 yaşında olmak
  • Bir British Council merkezinde IELTS testine girmek, British Council tarafından basılan ve 1 Haziran 2016 sonrası tarihli resmi Test Rapor Formu (TRF) almak
  • Başvuru sırasında geçerli bir Uluslararası Öğrenci Kimlik Kartı (ISIC) ve/veya Uluslararası Gençlik Seyahat Kartı (IYTC) sahibi olmak
  • 2017 Güz ya da 2018 Bahar döneminde yurt dışında herhangi bir lisans ya da yüksek lisans programına kayıt olmayı planlamak
  • İlgili kuruluştan son başvuru tarihi öncesinde kabul mektubu almış olmak
  • STeXX.com'da eğitim deneyimini kısa bir yazıyla anlatmak

Başvurunuzu İngilizce dilinde yapmanız gerektiğini hatırlatırız. Sorularınız için, lütfen Sıkça Sorulan Sorular (SSS) sayfamızı ziyaret edin Tüm şart ve koşullara göz atın.