Görselde arkası bize dönük orta yaşlı bir adam ve 5-7 yaşlarında bir kız çocuğu var. Kızın saçı koyu kumral ve sol tarafında sarı bir tokayla tutturulmuş. Erkeğin koyu saçları ve kirli sakalları ve sol ebileğinde siyah bir saati var. Kız çocuğu ve erkek, ellerinde bize doğru ekranı görünen turuncu kaplı bir tablet tutyorlar. Ekranda 'Learn English' web sayfası var. Arkada belli belirsiz iki çocuk ve orta yaşlı bir kadın görünüyor.
Date
Çarşamba 22 Nisan 2020 - Çarşamba 06 Mayıs 2020

Haftanın Önerisi

Yarın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı.

Bu önemli günü kutlamak amacıyla, çocuklarınız için eğlenceli İngilizce aktivitelerinden oluşan bir seçkiyi bir araya getirdik. 

Learn English Kids web sitemiz, çocuklarınızın online oyunlar, şarkılar, hikayeler ve çeşitli etkinliklerle İngilizce pratiği yapabilecekleri çok sayıda kaynak içeriyor. Bu zorlu dönemde küçük çocuklu aileleri de desteklemek istedik. Çocuklarınızın evde İngilizce öğrenmesi için yararlanabilecekleri ipuçları ve tavsiyeleri web sitemizde bulabilirsiniz. 

Nasıl yapılır?

Kendinize ait bir bitkiniz olsun ister miydiniz? Fasulye bitkisi nasıl yetiştirilir videomuzu izleyin ve kendi bitkinizi bugün yetiştirmeye başlayın!

Nasıl söylenir?

Şarkı söylemeyi ve dans etmeyi sever misiniz? Süper uzay ajanları Sam ve Pam ile İngilizce kelimelerin nasıl söylenip telaffuz edildiğini hemen öğrenelim.

Birlikte söyleyelim

Feelings are feelings

Bugün kendinizi nasıl hissediyorsunuz? ‘Feelings are feelings’ adlı şarkıyı dinleyin ve siz de söyleyerek eşlik edin. 

If you're happy and you know it..

Bu geleneksel çocuk şarkısını dinleyin. Siz de söyleyin ve hareketleri de yapmayı unutmayın!

Twinkle twinkle little star

Gökyüzündeki bir yıldız hakkındaki bu eski çocuk şarkısını daha önce duymuş muydunuz?

Old McDonald had a farm

Old McDonald’ın çiftliği hakkındaki bu şarkıyla sevimli dostlarımızın kelimelerini ve seslerini öğrenin.

Haftanın videosu

Öğle yemeği için pizzaya ne dersiniz? Videomuzu izleyin, ve herkesin beğeneceği bu dört malzemeli pizzayı nasıl yapacağınızı öğrenin. Belki bugün pişirebilirsiniz!

Okuyup öğrenelim

İngilizce okumayı sever misiniz? Sözcük bilginizi geliştirmek ve yeni şeyler öğrenmek için okuma harika bir yoldur. Süper kahramanlarla ilgili hikayeyi okuyup, alıştırmaları yaparak İngilizce okuma becerinizi geliştirin.

Şimdi sıra sizde!

Learn English Kids web sitemizi daha önce ziyaret etmiş miydiniz? En çok hangi kaynakları ya da etkinlikleri beğendiniz? Sosyal medyada #İngilizceÖğreniyorum etiketiyle paylaşın, biz de Instagram, Twitter ve Facebook hesaplarımızdan yayınlayalım.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun!