Date
Perşembe 26 Eylül 2019 - 09:00 - Pazartesi 30 Eylül 2019 - 00:00

26 - 29 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek Mural Ankara’da, üç aktivist ve üç mural sanatçısı, engelli kadınların şehirde yaşadığı sorunların mural sanatı ile bir ifade alanı bulmasını sağlayacaklar. Etkinlikte yer alan aktivistler; klinik psikolog ve engelli hakları aktivisti Beyza Ünal, gazeteci, fotoğrafçı ve Engelsiz Sanat Derneği danışmanlarından Elif Gamze Bozo ve Engelli Kadın Derneği'nde gönüllü ve yönetim kurulu üyesi Fatma Köseoğlu Güldal.

Sanatçılar ise çalışmalarında büyük ölçüde kadın formlarını öne çıkaran Friz (Belfast), video, tipografi ve sokak sanatı alanlarında çalışan Ekin Kılıç Ezer (Ankara) ve şablon baskı, kostik teknikleri ile sokak sanatında eserler üreten Yeşim Paktin (İstanbul).

British Council Turkey iş birliği ile gerçekleşecek Mural Ankara’yı 26 - 29 Eylül arasında aşağıdaki adreslerde takip edebilirsiniz:

* Abay Kunanbay Caddesi No:4, Barbaros Mahallesi, Çankaya

* Sakal Kafe Pub, Kennedy Caddesi, No:13, Çankaya

* Büklüm Sokağı No:29, Kavaklıdere Mahallesi, Çankaya

Kültür ve Sanat Alanında Kadın ve Liderlik programımızdaki kadın liderlerimizden Ezgi Yalınalp’ın kurucu direktörlerinden biri olduğu Erişilebilir Film Festivali ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliğimiz ve festival yan etkinliği olarak kurgulanan Mural Ankara #KültürdeKadınGücü programımız çerçevesinde desteklenmektedir.

Tag icon
Sanat