Maker Library Network Drop-in Activity
Date
Cumartesi 24 Ekim 2015 - 12:00
Yer
ATOLYE Istanbul Bomontiada

Maker Kütüphanesi Ağı Maker Aktiviteleri

Doğu Londra'daki 'makerspace' Machines Room'dan Maker kütüphaneci Gareth Owen Lloyd ATÖLYE İstanbul'da 24 Ekim Cumartesi bir workshop düzenliyor.

Bize katılın ve 'Trispace', Maker Kartları ve Himmelli Formları ile tanısıp farklı formlarda yapılardan malzemelerden, oyuncak hatta mobilya yapımını deneyimleyin.

Atölye İngilizce ve Türkçe olacaktır. Katılım ücretsizdir. Kayıt yaptırma zorunluluğu yoktur, herkesi uğramaya ve katılmaya bekliyoruz.

TRISPACE

Machines Room’da geçirdiği süre boyunca Michael Obriskiv Maker kütüphanesi ağına ‘Trispace’, lazer kesim modüler maker donanımıyla ilgili atölyeler verdi.

Jeodezik geometriden ilham alan ‘Trispace’ iskelet, oyuncak, abajur gibi modüler konstrüksiyonların prototiplenmesinde kullanılabiliyor. Kesişen bileşkenleri bir araya getirip kendi yapılarınızı üretin. 

MAKER KARTLARI

Maker Kartları, kütüphaneyi ilk defa kullanan ve yeni projeleri için eğlenceli bir başlangıç arayan deneyimli makerlar için tasarlandı. İngiltere’den Gareth Owen Lloyd ve Güney Afrikalı sanatçı Philip Johnson tarafından dizayn edilen kartlar yapma eylemi aracılığıyla düşünmeyi teşvik ediyor. Kullanıcılar görsel ipuçları içeren dört setin her birinden bir kart seçip soruları cevaplıyorlar: Ne YAPIYORUM? Hangi MEDYA aracılığıyla? Hangi METHOD ile? Yaptığım şeyi MODİFİYE etmeli miyim?  

Kartları yapım masasında denemeden geçmeyin.

HIMMELI FORMLARI

Himmeli yapıları aslen Finlandiya’da noel süsü olarak dizayn edilmiş girift, geometrik, gezici tasarımlardır. Yaratım süreci tüplerin kesilip birbirine bağlanarak üç boyutlu formlar oluşturmak üzere kurulmuştur.

Maker Library Network hakkında daha fazla bilgi almak için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Tag icon
Sanat