Date
Cuma 17 Şubat 2017 - 08:00

İşveren, Mezun ve Akademisyen Gözüyle İngilizce, Mesleki Beceri Ve İstihdam - Özyeğin Üniversitesi 

Bu bir günlük etkinliğin amacı, Türkiye'deki Yükseköğretim Kurumlarındaki İngilizce Eğitimi ile ilgili tavsiyelerin sektör, akademisyenler ve mezunlardan oluşan önemli paydaşlarla, bu paydaşların, üniversitelerin İngilizce yetkinliğine sahip ve istihdam edilebilirlik becerileriyle donatılmış mezunlar vermek için nasıl iş birliği yapabileceklerine dair öneriler getirmesini tartışmaktır.

Yüksek Öğretimde İngilizce alanında yaptığımız çalışmalar ve araştırma için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Etkinlikten beklenen sonuçlar

Etkinliğin sonunda, dijital bir anket aracılığıyla işverenlerin ve sektörün, Yükseköğretim sektörünü, mezunların istihdam edilebilirlik becerilerini arttırması için nasıl bilgilendirebileceğini ve Yükseköğretimde kullanılan İngilizce müfredatının nasıl geliştirilebileceğini ayrıntılarıyla anlatılan bir dizi tavsiye üretilerek YÖK, üniversiteler, TÜSİAD ve ilgili diğer paydaşlara sunulacaktır.

Diğer olası sonuçlar arasında, etkinlik sırasında ve sonrasında tespit edilen alanlarda çalışmak üzere sanayi, YÖK ve akademi temsilcileri ile bir Birleşik Krallık–Türkiye görev gücü oluşturulması da yer almaktadır.

Etkinlik davet usulü gerçekleşecektir ancak katılmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sınırlı sayıda yer olduğundan başvuruların sadece bir bölümüne yanıt verebileceğimizi belirtmek isteriz.

Tarih ve Yer

Etkinlik, 17 Şubat 2017 tarihinde Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü'nde gerçekleşecektir.

Yer Bilgileri:

Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi, Orman Sokak, 34794 Çekmeköy - İSTANBUL / Hukuk Fakültesi LF_AB3.150 Oditoryum

Etkinlik programı aşağıdaki linkten görülebilir.