Date
Cuma 24 Mayıs 2019 - 10:00 - Cumartesi 25 Mayıs 2019 - 18:00

'International Association for Teachers of English as a Foreign Language (IATEFL) English for Specific Purposes (ESP) SIG TEDU 2019'  

24-25 Mayıs 2019, TED Üniversitesi İngilizce Dil Okulu, Ankara, Türkiye

British Council Türkiye, TED Üniversitesi, IATEFL ESP SIG, Macmillan Education Türkiye ve Kıbrıs tarafından, 24-25 Mayıs 2019 tarihlerinde, TED Üniversitesi’nde “International Association for Teachers of English as a Foreign Language (IATEFL) English for Specific Purposes (ESP) SIG TEDU 2019”  başlıklı bir konferans düzenlenmektedir.  Etkinlik ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

British Council Türkiye tarafından 2015 yılında yayımlanan ‘Türkiye’de Yükseköğretim Kurumlarındaki İngilizce Eğitimi’ başlıklı rapor, yayımlandığı ilk yıldan itibaren, yükseköğretimde kalite güvencesi konusundaki tartışmalara önemli katkılarda bulunmuştur. Eğitim dili İngilizce olan üniversitelerde okuyan öğrenciler için İngilizce dili büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda İngilizce dil programları, öğrenciler, ebeveynler, öğretmenler ve üniversite yöneticilerini kapsayan çeşitli gruplar tarafından mercek altına alınmaktadır.

Birçok farklı sektörde kalite yönetimine ilişkin süreçler yer almakla beraber, dil eğitimi alanında konu ile ilgili cevaplanmayı bekleyen pek çok soru mevcuttur. Kalite yönetimi girişimleri, program değerlendirmeleri gibi bireysel kurumların içerisinde yer alan mikro düzeyde faaliyetler ile ulusal ve uluslararası girişimleri kapsayan makro düzeyde faaliyetleri içermektedir. Türkiye’de kalite yönetimine ilişkin ulusal girişimlerin tasarım aşamasında olmalarına rağmen, kalite güvencesine dair artan talep sonucunda uluslararası akreditasyon kuruluşlarına bir yönelim söz konusudur. Ancak, konuya ilişkin birçok soru tartışmaya açıktır.

Bu konferans temel olarak, İngilizce eğitiminde kalite yönetimine ilişkin konuları inceleyecek olup, akademik amaçlı İngilizce (EAP) ile belirli amaçlı İngilizce’deki (ESP) mevcut uygulamalar ve kalitenin geleceği hususlarını analiz edecektir. Bu çerçevede, özel amaçlı İngilizce’nin (EAP) dinamik göstergeleri, kalitenin globalleşmesi (politikalar ve standartlar), akademik amaçlı İngilizce’nin kalitesinde paradigma değişiklikleri gibi konular detaylı olarak tartışılacaktır. 

Konferansta, British Council Türkiye’nin Eğitim Direktörü Ayşen Güven konuşmacı olarak yer alacaktır.

Konferans, ilgili alanda çalışmalarda bulunan İngilizce öğretmenlerini, kalite güvence uzmanlarını ve yabancı diller hazırlık okulu müdürlerini bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

Etkinliğe kayıt olmak için tıklayınız.

Tag icon
İngilizce