Başarılı bir araştırma önerisi yazımı ile ilgili ipuçlarını öğrenin

20 Mart Cuma günü saat 12.00’da  gerçekleştirilecek, lisansüstü programları araştırma önerisi yazımı ile ilgili canlı yayınımıza davetlisiniz.

Doktora ve yüksek lisans düzeylerinde başarılı bir araştırma önerisinin nasıl olması gerektiği hakkında bilgi vereceğimiz bu canlı yayın, öğrencilere Birleşik Krallık’taki üniversitelere yaptıkları başvurulardan kabul alma şanslarını arttırmaları için bir fırsat sunmaktadır. 

Lisansüstü düzeyde pek çok başvuruda bir şart olan araştırma önerisi, öğrencilerin araştırma becerisinin anlaşılmasında kritik bir önem taşımaktadır. Birçok akademisyen, araştırma konusunun özgünlüğünü anlamak, öğrencinin kritik düşünme becerilerini ölçmek için araştırma önerisine odaklanmaktadır. Bu nedenle, öğrencilerin lisansüstü düzeyde kabul alması büyük ölçüde sunulan araştırma önerisinin güçlü olmasına bağlıdır. Bu atölye, öğrenciler için başarılı bir öneri hazırlama noktasında temel ipuçlarını sunmaktadır.

Öğrenciler yayın sonunda, çalışma yapılacak konunun belirlenmesi, araştırma metodolojisi, araştırmanın özgünlüğü, literatür taraması, önerinin uzunluğu ve öneride yer alacak başlıklar gibi konular hakkında bilgiler edinecektir.

Tamamen ücretsiz olan bu etkinlik yaklaşık bir saat sürecektir.

Konuşmacı:

Dr Nazmiye Özkan, Head of Centre for Energy Systems and Strategy in the Energy and Power Theme at Cranfield University

Canlı yayınımız, British Council Türkiye Facebook ve YouTube hesaplarından eş zamanlı olarak gerçekleştirilecektir. 

Facebook etkinlik sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.