1. University of Kent, Birleşik Krallık Hükümeti tarafından Teaching Excellence Framework (TEF) Gold standart derecesine layık görülmüştür . Oxford ve Cambridge dahil olmak üzere Russell Grubu'ndan sadece yedi eğitim kurumu bu dereceyi aldı. 
  2. University of Kent'in Kraliyet Nişanı, 1965 yılında verilmiştir.
  3. Büyük beğeni toplayan Nobel ödüllü yazar Kazuo Ishiguro (OBE), University of Kent mezunudur.
  4. Sunduğu üç alan ile Kent, dünyanın en iyi ilk 100 üniversitesi sıralamasında yer alır (2017 QS World University Rankings by Subject)
  5. 2016 yılı mezunu Kent öğrencilerinin % 96'sından fazlası, altı ay içinde istihdam edildi veya eğitimlerine devam etti.
  6. Kent, 185 ülkede 155 bin mezuna sahip.
  7. Kent'in mezuniyet törenleri Canterbury ve Rochester'in tarihi katedrallerinde gerçekleşmektedir.
  8. Kent Hukuk Fakültesi, en iyi 100 hukuk fakültesi arasında yer almaktadır (The THE World University Rankings 2018, QS World University Rankings by Subject 2017 ve Shanghai Ranking's Global Ranking of Academic Subjects 2017).
  9. Kent'in Canterbury kampüsünün kendi sineması vardır.
  10. Oscar adayı ve BAFTA ve Emmy ödüllü aktör Tom Wilkinson, James Bond filmlerinin BAFTA adayı senaristleri Neal Purvis ve Robert Wade, şarkıcı ve şarkı yazarı Ellie Goulding; University of Kent mezunudur.
  11. Brüksel, Paris, Roma ve Atina’da Avrupa’ya özel merkezleri yanında Kent’in Canterbury ve Medway’de kampüsleri bulunur. 

Daha fazla bilgi için www.kent.ac.uk/courses/international/