Arts University Bournemouth

  1. 1885 yılında sadece sanat alanına odaklanan bir üniversite olarak kuruldu.
  2. Sanat, Tasarım, Medya ve Performans olmak üzere; tüm yaratcı endüstri alanlarında yüksek kalitede eğitim sunan önde gelen bir üniversitedir.
  3. Güney Batı bölgesindeki modern üniversiteler arasında yüksek dereceye sahiptir  (The Times and The Sunday Times Good University Guide 2018).
  4. 60'ı aşkın ülkeden 400’ü uluslararası öğrenci olmak üzere 3.000’den fazla  yaratıcı öğrenci topluluğuna sahiptir.
  5. Yaratıcı endüstriler için önde gelen  ve yaratıcılığı kariyere dönüştüren bir sanat üniversitesidir. Mezunları yaptıkları işler veya kazandıkları ödüllerden oluşan eşsiz başarı hikayelerine imza atmaktadır. 
  6. En son yapılan DLHE Anketi sonuçlarına göre, Arts University Bournemouth öğrencilerinin % 98'i mezun olduktan sonra altı ay içinde istihdam edildi veya eğitime devam etti.
  7. Kısa bir süre önce Birleşik Krallık Hükümeti’nin Teaching Excellence Framework (TEF) Gold standart derecesine layık görülmüştür.
  8. Bournemouth ile Poole arasında konumlanan üniversitede; ünlü gece hayatı, başarılı bir sanat sahnesi ve olağanüstü doğal güzelliğe ulaşmak oldukça kolaydır.
  9. Bournemouth, New Forest , harika plajlar ve Dünya Mirası Jurassic Coast ile çevrili olup Londra'ya sadece 2 saat uzaklıktadır.

Daha fazla bilgi için: www.aub.ac.uk