Sporu Birleşik Krallık’ta keşfedin

Sporu seviyor musunuz? Birleşik Krallık’ta eğitim alanlar arasına katılın.

Eğer sporu seviyorsanız, Birleşik Krallık tutkunuzu deneyimlemek adına birçok yol sunar. Birleşik Krallık her türlü spor alanında fanatiklere sahiptir ve sahip olduğu pekçok atlet ve klüp dünyada öncü konumdadır. Futbol gibi global takım veya atletizm gibi bireysel spor oyunlarında yarışabileceğiniz ve eğitiminiz sırasında keyfini çıkarabileceğiniz spor alanları bulunmaktadır.

Eğer spor müsabakalarında yer almak isterseniz üniversiteler her zaman yeni yeteneklere ihtiyaç duyar. Üniversite ve kolejler genelinde her yıl 5.800 takım 50 farklı spor dalında yarışır. Futbol ve kriketten okçuluk ve ultimate gibi spor etkinliklerine kadar, sprocular çoğunlukla Birleşik Krallık’ın en ikonik müsabaka yerlerinde yarışırlar. 

Yıl boyunca katılabileceğiniz pek çok yerel veya ulusal spor müsabakaları vardır.  Premier Lig’de favori takımınızı oynarken görmek ister misiniz? Veya Lord müsabakasında dünyanın en iyi kriket takımlarının çarpışmasına şahit olmak ister misiniz? Hepsi bir adım uzağınızda, Birleşik Krallık’ta.

Birçok uluslararası öğrenci de kariyerini spor alanında başlamak için Birleşik Krallık’ı seçiyor. Eşsiz spor mirası ve güçlü bilimsel geçmişi ile dünyanın önde gelen spor eğitim programları Birleşik Krallık’tadır.

Kariyerinize hızlı başlayın

Dünyanın en iyi spor üniversitesi olan University of Loughborough ve beşinci sıradaki University of Birmingham Birleşik Krallık’ta bulunuyor. Birleşik Krallık'ın her köşesinde üstün bilgi birikimine ve gelişmiş teknolojiye ulaşacak, sektörün ve spor dünyasının bir parçası olmak için sonsuz imkanlar bulacaksınız.

Birleşik Krallık’ta dünya standartlarındaki spor bilimi lisans programlarından birini seçerek, nereye giderseniz gidin kariyeriniz boyunca rekabet etmek için ihtiyacınız olacak tüm becerileri edineceksiniz. Son teknoloji araştırma laboratuvarlarına ve uzman eğitimine erişiminiz olacak: Kazançlı spor dünyasında başarı elde edebilmek için mükemmel bir hazırlık.

Ne öğreneceksiniz?

 

Bilim

Spor bilimlerindeki üniversite programları, tahmin edebileceğiniz gibi birçok temel bilimsel becerileri de kapsar. Moleküler biyoloji ve biyokimyadan, biyomekanik ve motor kontrole kadar egzersiz yaparken insan vücudunun nasıl çalıştığına dair en güncel bilgileri keşfedeceksiniz.

Psikoloji

 

Sporda fizyoloji kadar psikolojik unsurlar da önem taşır. İnsanları motive eden, davranışlarını veya performanslarını etkileyen bu unsurlar profesyonel atletler düzeyinde form tutmaktan halkın zindelik seviyesini artıracak teşviklere kadar her yerde karşımıza çıkar.

 

Spor

Sektörde her düzeyden insanın verdiği bilgilerle, spor endüstrisinin profesyonel düzeyde nasıl işlediğini de öğreneceksiniz. Bu, profesyonel spor alanında üst düzey deneyimleri olan sporculardan oluşan eğitimci kadrosunun rehberliği ile sağlanacaktır.

Sizin için en doğru seçim

Karar vermenizi kolaylaştırmak için birçok üniversite birden fazla disiplini içeren karma lisans eğitimi sunar. Bu sayede spor bilimini biyoloji veya dans, İngilizce veya matematik gibi konularla destekleyebilirsiniz. 

Mezun olduğunuzda her biri Birleşik Krallık'taki profesyonel yerel kulüp ve takımlarla bağlantısı olan çeşitli lisansüstü programlar sayesinde bakış açınızı kolayla genişletebilirsiniz. 

Birleşik Kralık'ta Spor 

Birleşik Krallık'ın sporla ilişkisi binlerce yıl öncesine dayanır. Dünyanın en eski tenis kortlarından biri Kral 8. Henry'nin sarayında bulunuyordu. Birleşik Krallık’ta, 19. yüzyıldan beri badminton, masa tenisi, ragbi, boks ve dünyanın en sevilen sporu futbol gibi on resmi spor branşı icat edilmiştir.

Bugüne gelindiğinde spor, sporcu veya seyirci olarak Birleşik Krallık’ta sosyal olarak insanların katılabileceği en büyük etkinlik aracıdır. Dünyada yüzbinlerce insan hafta boyunca canlı spor etkinliklerine katılır ve binlercesi televizyondan canlı olarak spor müsabakalarını izler.

Eğer spor seyretmek, spor içinde yer almak veya eğitime katılmak isterseniz Birleşik Krallık’ta çok sayıda imkan bulunur. 

Dış bağlantılar