Bilim ve teknolojiyi Birleşik Krallık'ta keşfedin

Bilim ve teknoloji kariyeriniz burada başlıyor

Bilim ve teknoloji hayatımızı değiştiriyor, doğru lisans programı ise sizin hayatınızı değiştirecek. Bilim ve teknoloji alanında çalışmanın hayalini kuruyorsanız, gelecekteki keşiflerinizin tohumlarını atmak için en ideal yer Birleşik Krallık'tır.

Bilim ve teknoloji alanında Birleşik Krallık, özellikle de üniversiteleriyle bir dünya lideridir. Burada eğitim veren öncü beyinlerden, son teknolojiyle donatılmış laboratuvarlara ve ülkemizin hayranlık uyandıran keşif mirasına kadar, dünyada çok az yer bu alanda Birleşik Krallık kadar geniş bir yelpaze sunar.

Birleşik Krallık Üniversiteleri yüzyıllardır dünyanın en parlak yeteneklerini yetiştiriyor. Şu anda üç üniversitemiz bilim ve teknoloji alanında dünyanın en iyi on üniversitesi arasında yer alıyor. 1901'den beri Nobel ödülü kazananların 91'i Birleşik Krallık vatandaşıdır ve kalan yüzde 38'i ise yurt dışında eğitim almak için Birleşik Krallık'ı seçmiş kişilerdir. 

Dünya çapında ve daha önce kimsenin keşfetmediği şeyleri keşfetme şansı sunacak bir bölüm arıyorsanız Birleşik Krallık'taki programlara yakından göz atın.

Bilim ve teknoloji alanında lisans programı arayın

Bilim ve teknoloji alanında lisansüstü programı arayın

Ne öğreneceksiniz?

Yenilikçi laboratuvarlardan dünya standartlarında öğretime kadar Birleşik Krallık'taki bilim ve teknoloji programları rakipsizdir. Bu programların sağladığı fırsatlar o kadar geniştir ki, hayal edebileceğiniz en heyecan verici ve çeşitli kariyer olanaklarını içinde barındırır. 

Kimya

Kimya alanında bir derece, bilimin en heyecan verici alanlarında birçok kariyer fırsatı sunar. Edineceğiniz beceriler biyokimyager olarak araştırmalar yapmanıza veya farmakoloji sayesinde milyonlarca insanın iyileşmesine yardımcı olmanıza imkan verir. Çevre biliminde bir kariyerle gezegenimize dair anlayışımızı genişletebilir veya adli tıp alanında çalışan bir bilim insanı olarak suçlarla savaşabilirsiniz.

UCAS web sitesinde kimya alanında 1.000'den fazla lisans programı arayın

Biyoloji

Biyolojiye ilgili duyuyorsanız biyomedikal bilimi, genetik araştırmaları ve hatta beslenme bilimiyle sizi tıp dünyasına götürecek becerileri edinebilirsiniz. Hayvanlara ve doğaya tutku duyuyorsanız, zoolojiden deniz biyolojisine veya botanik bilimine kadar her alanda kariyer yapabilirsiniz.

UCAS web sitesinde biyoloji alanında 2,000'den fazla lisans programı arayın

Fizik

Sanayi ve mühendislik alanına uygulanabilir olması nedeniyle fizik alanında eğitim almak kuvvetli bir seçenek olabilir. Birçok fizik mezunu, nükleer teknolojiler ve güneş teknolojileri gibi enerji üretimi alanında kariyer yapar. Teorik düşünmeyi matematik ve teorik fizik alanında ilerletebilir veya yeryüzü ve evrene dair anlayışınızı jeofizik veya astrofizikle genişletebilirsiniz.

UCAS web sitesinde fizik alanında 1.000'den fazla lisans programı arayın

Teknoloji

Mühendislik ve bilgi teknolojileri alanındaki işlerden, havacılık ve robot bilimine kadar dünya genelinde teknoloji alanındaki fırsatların sayısı neredeyse her gün artıyor. Birleşik Krallık'ın sunduğu birçok fırsat var. Öğrenecekleriniz ve bunları nasıl kullanacağınız tamamen sizin elinizde.  

UCAS web sitesinde teknoloji alanında 5.000'den fazla lisans programı arayın

Birleşik Krallık'ta Bilim ve Teknoloji

Birleşik Krallık, aydınlanma döneminde ortaya çıkan ilk bilimsel kavramlardan bu yana bilimde öncü olmuştur.  Francis Bacon gibi önde gelen Britanyalı filozoflar ve bilim insanları, deneysel çalışma fikrinin tanımlanmasına ve insan gelişimindeki öneminin kavranmasına yardımcı olmuştur. Deneysel çalışma, o zamandan beri Birleşik Krallık'taki yaşamın akla gelebilecek her alanını şekillendirmiştir. Birleşik Krallık şu ana kadar yapılan en büyük keşiflerin birçoğunun çıkış noktası olmuştur.

Isaac Newton'un yer çekimini keşfetmesinden, Charles Darwin'in evrim üzerine yaptığı yayınlara ve dünyadaki ilk aşıya kadar. Buhar makinesi ve telefondan, radyo, televizyon, laboratuvar ortamında döllenme, programlama ve dünya çapında ağa kadar. 

Keşfetme tutkumuzun ve bu keşiflerin ortaya koyabileceği inanılmaz şeylerin eşi benzeri yoktur. Bu yüzden, bilim ve teknolojiye sınırsız bir tutku besliyorsanız ve kariyerinizi olabildiğince ileri taşımak istiyorsanız, Birleşik Krallık'ta alacağınız eğitimin size tam anlamıyla neler sağlayabileceğini keşfedin.

Dış bağlantılar