Siyaset Bilimi'ni Birleşik Krallık'ta keşfedin

Siyaset kariyeriniz burada başlıyor

Siyaset okumak veya bunu Birleşik Krallık'ta yapmak için daha heyecan verici bir zaman olmamıştı.

Birleşik Krallık’taki üniversiteler, siyasi dinamikler hakkında tüm dünyada kabul gören bir anlayış geliştirmek isteyen öğrenciler için, kariyerlerini en başından itibaren güçlendirecek dünya standartlarında öğretim sunar.

University of Oxford, University of Cambridge  ve London School of Economics and Political Science  dünya sıralamasında ilk onda yer alıyor. Bunların arasında Oxford ve Cambridge, 41 İngiliz Başbakanı’nın siyasi kariyerine başlamasında rol oynamıştır. Hatta her dört ülkeden birinin Birleşik Krallık'ta eğitim almış bir lideri vardır. 

Dünyanın en etkili insanlarının çoğu, Birleşik Krallık'taki eğitimleri süresince edindiği bilgi ve yaklaşımları kullanarak kararlar alır. Dolayısıyla, kariyerinize başlamak için daha iyi bir yer var mı?

Ne öğreneceksiniz?

Tarih

Siyasette kariyer yapmak için en temel şey geçmişi anlamaktadır. Birleşik Krallık'taki siyaset bölümlerinin tümü, demokrasinin dünya çapında nasıl evrildiğini ve en büyük etkiyi yaratan önemli fikirleri ve olayları anlatarak belli düzeyde tarih öğrenmenizi sağlar.

Siyaset Teorisi

Siyaset teorisini keşfetme fırsatı bularak, dünyanın dört bir yanında hükümetlerin karşılaştığı en önemli sorunlara dair farklı argümanları ve açıklamaları öğreneceksiniz. Eğitiminiz bu yönüyle işverenler tarafından rağbet gören analitik becerilerde ustalaşmanıza yardımcı olacak.

Uluslararası ilişkiler

İttifaklar ve çekişmeler büyüdükçe ve zamanla ortadan kalktıkça uluslar arasındaki dinamikler de yüzyıllar boyunca hep değişiklik göstermiştir. Birleşik Krallık'ta alacağınız siyaset dersleri size, tarihte ve günümüzde yaşanan güç dinamiklerine ve küreselleşen dünyayı düzenlemeye yarayan uluslararası kurumlara, kurallara ve sistemlere dair derin bir anlayış sunacak.

Devlet yönetimi

Siyaset eğitiminiz süresince devlet işlerinin nasıl yürütüldüğü hakkında kapsamlı bir anlayış edinecek, nelerin hangi sebeplerle yapıldığını kavrayacaksınız. Bazıları devlet yönetiminde görev almış öğretmenlerin sunduğu uzman görüşleriyle, dünyanın herhangi bir yerinde devlet görevlerinde çalışmak için sağlam bir temel inşa edeceksiniz.

Kamu yönetimi ve sosyal politika

Birleşik Krallık'taki birçok ders, 21. yüzyılın evrensel sorunları ve fırsatlarını ele almak için ihtiyacınız olacak temeli sağlayarak siyaset teorisinin pratikte nasıl işlediğini anlamanıza yardımcı olacak. Yerel, ulusal veya küresel düzeyde değişim yaratmayı düşlüyorsanız, kariyer yolunuzdaki ilk adımı atmak için en doğru dersi Birleşik Krallık'ta bulacaksınız.

Siyaset bilimi öğrencileri genelde çok güçlü bir pozisyonda mezun olurlar ve kariyerlerini yerel yönetim, kamu hizmeti, ticaret, danışmanlık ve gazetecilik gibi çok çeşitli alanlarda devam ettirebilirler. 

Birleşik Krallık'ta Siyaset Bilimi

İlk meclis seçimlerinin 1265'e dayandığı Birleşik Krallık, modern demokrasinin doğum yeridir. Günümüzde Birleşik Krallık'ın meclis binası olan Westminster Sarayı, I. William'ın 1066'da devraldığı ilk sarayının olduğu yerde bulunur.

Birleşik Krallık tarih boyunca adil yönetim konusunda hep öne çıkan bir ses oldu ve herkese yarar sağlayan yeni çözümler bulmamızın anahtarı, fikirlerin titiz ve eşit tartışmalarla test edilmesidir. Modern siyasi düşüncenin temelini oluşturan Aydınlanma kavramlarının gelişimine katkıda bulunan John Locke ve Thomas Hobbes'dan, aktivizmi ve politik vizyonuyla nesilleri harekete geçiren Emmeline Pankhurst gibi değişim öncülerine kadar, siyaset konusunda tutkuludur. 

Birleşik Krallık'ta siyaset okumak, hem dünya standartlarında öğrenime erişmenizi sağlayacak, hem de size küresel ölçekte etkiler yaratan her tür heyecan verici gelişmeye yakın bir ortam sunacak. Hayalini kurduğunuz siyaset kariyerine başlamak için ihtiyacınız olan her şey Birleşik Krallık'ta. 

Dış bağlantılar