Birleşik Krallık'ta mükemmel kariyerinizin mühendisi siz olun

Geleceğin mühendislerinden biri misiniz? Kariyerinize başlamak için Birleşik Krallık'tan daha iyi bir yer yoktur. İnovasyon alanında dünya beşincisi olmamızın yanı sıra tüm mühendislik alanlarında eğitim sunma konusunda da uzmanız.

Dünyanın dört bir yanında mühendislere yoğun talep var. Mühendislik diploması hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde, robot bilimden bilgisayar bilimine, sürdürülebilir enerjilerden akıllı binalara kadar her alanda, uzmanlık isteyen çok çeşitli kariyer imkânlarının kapısını açar. Eğer gerekli becerilere ve bilgi birikimine sahipseniz ve her yere seyahat edebileceğinizi ve her yerde çalışabileceğinizi düşünüyorsanız, Birleşik Krallık size ihtiyacınız olan hazırlığı sağlar. 

Mühendislik alanında dünyanın en iyi on üniversitesinden üçü Birleşik Krallık'tadır. Burada, hangi üniversitede okursanız okuyun, olağanüstü öğretim kadrolarıyla çalışıyor olacaksınız. Araştırma alanındaki ve iş dünyasındaki birinci sınıf bağlantılarımız sayesinde, lisans ve lisansüstü öğrencilerimiz en gelişmiş teknolojiler ve en yeni fikirlerle her zaman temas hâlindedir.

Beyninizin etkinliğini arttırın

İş dünyasının en parlak zihinlerinin bilgi birikiminden yararlanma imkânının yanı sıra öğretime yönelik yenilikçi yaklaşımımız, beyninizin etkinliğini arttırmak üzere tasarlanmıştır. Sorunları yaratıcı ve iş birliğine dayalı bir yaklaşımla ele almak üzere teşvik edilecek ve gelecek planlarınızı şekillendirmek üzere iş dünyasından çeşitli isimlerin ilham verici fikirlerini dinleyeceksiniz.  

Birleşik Krallık'taki birçok program, diğer ülkelerdeki muadillerine kıyasla genelde daha kısadır. Bu sayede, nereye giderseniz gidin size mühendislik dünyasında yeni kapılar açacak diplomanızla kariyerinize daha erken başlayabilirsiniz. 

Ne öğreneceksiniz?

Tüm mühendislik programlarımız, temel hesaplamalardan materyallerin kapsamlı bilgisine kadar, çalıştığınız alanla ilgili temel bileşenlerin sağlam bir anlayışını sağlar. Okumak istediğiniz mühendislik seviyesi ne olursa olsun, aşağıdakilerden en çok ilgi duyduğunuz alanda uzmanlaşmak için fırsatlar bulacaksınız. 

Havacılık Mühendisliği

Elektrik Mühendisliği

Kimya Mühendisliği

Bilgisayar Mühendisliği

İnşaat Mühendisliği

Makine Mühendisliği

Birleşik Krallık'ta Mühendislik

Dünyanın dört bir yanındaki işverenler, Birleşik Krallık'taki mühendislik bölümlerinden mezun olanlara kapılarını açmaktadır; çünkü işverenler, bu öğrencilerin yüzyıllardır dinmeyen bir tutkuyla eğitildiğini bilmektedir. Endüstri devriminin etkisiyle patlama yaşayan mühendislik buluşlarından, dünyanın en iyi uçaklarından bazılarını üretmemizi sağlayan uzun bir geçmişe dayanan mirasımıza kadar mühendislik, İngiliz düşünce yapısının ayrılmaz bir parçasıdır. 

Mühendislik; şehirlerimizi, altyapımızı ve dünyanın geri kalanıyla ilişkilerimizi şekillendirmemize yardım etmiştir. İngiliz mühendisler, aklınıza gelen her projede birinci sınıf bilgi birikimimizi paylaşmak üzere uzun yıllardır dünyayı dolaşmaktadır. Birleşik Krallık'tan mezun olduğunuzda, nereye giderseniz gidin bu evrensel itibarı siz de göreceksiniz. 

Birleşik Krallık'ta yaşamak size buradaki öncü projeleri birinci elden tecrübe etme ve tüm farklı disiplinlerdeki önde gelen mühendislerle bağlantı kurma fırsatı verecektir. Ayrıca İngilizce dilini yerinde yaşamanız sayesinde dünyanın farklı yerlerindeki insanlarla iş birliği yapmanızı sağlayacak olan iletişim becerilerine ve öz güvene sahip olarak mezun olacaksınız. 

Kendiniz ve dünyanın dört bir yanındaki insanlar için müthiş bir gelecek inşa etmek istiyorsanız ideal kariyerinizi inşa etmeye Birleşik Krallık'ta başlayın.