İş dünyasındaki kariyerinizi Birleşik Krallık'ta ilerletin

İş dünyasında büyük şeyler başarmak isteyen tüm uluslararası öğrenciler için Birleşik Krallık, dünyanın en heyecan verici, en ekonomik ve akademik anlamda en saygın ülkelerinden biridir.

Uluslararası iş kurmak konusunda çok eskilere uzanan bir geçmişe sahip olmamız sayesinde, başarıyı yakalamak isteyen uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri haline geldik. Yüzyıllar boyunca akla gelebilecek her sektörde uzmanlık kazandık. Birleşik Krallık'ta eğitim veren 100'ü aşkın işletme fakültesinden dördü, dünyanın en iyi 10 işletme fakültesi arasında yer alıyor. Ülkenin hemen her yerinde, başarılı olmak için ihtiyaç duyacağınız yaratıcılığı ve yönetim becerilerini kazandıracak çok sayıda program bulacaksınız. 

Dünya standartlarında işletme eğitimine daha uygun fiyatlarla erişin

Büyük bir kurumda çalışmayı ya da kendi işinizi kurarak sıfırdan başlamayı planlıyor olabilirsiniz. Birleşik Krallık'ta alacağınız işletme eğitimi, harcadığınız paranızın karşılığını tam olarak verir. Uluslararası lisansüstü öğrencileri MBA programını bir sene içinde tamamlayabilirler. Bu da rekabette bir adım önde olmanızı ve işverenleri ya da müşterileri etkilemenizi sağlar.. 

En parlak zekalı iş insanlarının bazılarından da dersler alacaksınız. Farklı sektörlerden önde gelen isimler, iş dünyasının zorluklarına karşı çok yönlü ve küresel bir yaklaşım geliştirmenize yardımcı olacaklar. Dünyanın farklı köşelerinden gelen farklı bakış açılarına  sahip okul arkadaşlarınızla birlikte gerçek sorunları esnek bir bakış açısıyla çözmeye çalışacaksınız.En çok ilgi duyduğunuz alan hangisi olursa olsun, iş dünyasına damganızı vurabilmek için ihtiyaç duyacağınız temel iş ilkeleri ve teknolojinin sunduğu yeni imkânlara dair derin bir bilgiyle mezun olacaksınız.

Kariyerinizi nerede geliştirmek istiyor olursanız olun, Birleşik Krallık'ta alacağınız işletme eğitimiyle kendinize yatırım yapın.

Ne öğreneceksiniz?

Finans

Eğitiminiz, tüm iş dünyası profesyonellerinin bilmek zorunda oldukları ekonomi ve muhasebenin temel ilkelerinden oluşan işletmenin finansal yönlerini sağlam bir şekilde anlamanızı sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Strateji ve bilgi sistemleri

Yeni bir iş planı yazmanın zorluklarından iş kararı modellemesine ve bölgesel işletmelerin uluslararası kuruluşlara dönüşmesi için gereken koşullara kadar çok geniş bir yelpazede, farklı işletmelerin iç içleyişine dair bilgiler edineceksiniz.

İnsan kaynakları yönetimi ve hukuk

Birleşik Krallık'ta alacağınız işletme eğitimi, size, İnsan Kaynakları’ndan, bir işletmenin tüm unsurlarını bir arada tutan hukuki sözleşmelere kadar, herhangi bir işletmenin sorunsuz bir şekilde varlığını devam ettirebilmesini sağlayan temel yönler hakkında geniş bir bakış açısı kazandıracaktır.

Pazarlama ve dijital

Birçok program, dünya genelinde iş dünyasında giderek daha önemli bir rol oynayan dijital teknolojilere odaklanarak, özellikle e-ticarette markalaşma ve pazarlamaya dair derin bakış açısı sunmaktadır.

Analitik ve eleştirel düşünme

Problem çözme, iş dünyasındaki herkesin sahip olması gereken bir beceridir. Birleşik Krallık'ta, her tür problem karşısında nasıl esnek ve mantıklı düşünebileceğinizi öğrenecek, çalışanlara liderlik etmek ve sonuç almak için ihtiyaç duyacağınız kendi kendinizi motive etme  ve zaman yönetimi becerilerinizi geliştireceksiniz.

Birleşik Krallık iş dünyası

Konumumuz, dilimiz ve saat dilimimiz, Birleşik Krallık'ı dünyanın her yeriyle iş bağlantısı kurabileceğimiz küresel bir iş merkezi haline getirmiştir.

İşletme alanında küresel bir perspektif edinmek için mükemmel bir konuma sahip olan Birleşik Krallık'taki okullardan mezun olanlar, ister girişimcil isterlerse iş arayan olsun, iş hayatlarına her anlamda bir adım önde başlarlar. Bununla birlikte, işletme mezunlarının önünde özel sektör dışında seçenekler de mevcuttur. Bilgi birikiminizi, kamuda veya sivil toplum sektöründe çalışarak da değerlendirebilirsiniz. Birleşik Krallık'ta pek çok işletme mezunu, kâr amacı gütmeyen kuruluşlarda ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK)'nda çalışmaktadır. Üniversitede öğreneceğiniz temel ilkeler, nerede çalışırsanız çalışın, size gereken esnekliği kazandırır. 

Dünyayı benzersiz bir bakış açısından görebilecek ve Birleşik Krallık'ta farklı alanlarda faaliyet gösteren pek çok şirkete ilk elden erişim sayesinde benzersiz deneyimlerin tadını çıkaracaksınız. Ama belki de en önemlisi, iş dünyasındaki en değerli araçlardan biri olan İngilizceyi derinlemesine öğrenmiş olacaksınız. Mezun olduğunuzda, iletişim becerilerinizi ve özgüveninizi ciddi anlamda geliştirmiş ve dünyanın her yerindeki iş ortamlarında etkileyici bir izlenim yaratmaya hazır olursunuz.

İşletme alanında ilerlemek istiyorsanız, geleceğinize yatırım yapmak için Birleşik Krallık'tan daha iyi bir seçenek bulamazsınız.