Birleşik Krallık'ta hayalinizdeki kariyeri yakalayın

Yaratıcılığınızı müthiş bir kariyere dönüştürmek istiyorsanız, sanata dair hedeflerinizi gerçeğe dönüştürmek için Birleşik Krallık'tan daha iyi bir yer bulamazsınız. Yüzyıllardır bir yaratıcı mükemmeliyet merkezi olagelmiş Birleşik Krallık, akla gelebilecek her alanda ikon haline gelmiş şahsiyetler yetiştirmiştir. Modaya olan ilginiz giderek artıyorsa veya sinema, animasyon, fotoğraf, sanat, tasarım, reklamcılık, müzik, edebiyat, dans ya da tiyatro gibi sanat dallarından herhangi birinde adınızı duyurmak istiyorsanız, Birleşik Krallık'ta size ilham verecek yetenekli bir isimle ya da uzmanla kesinlikle karşılaşırsınız.

Dünyanın en iyi sanat okullarından üçü de dâhil olmak üzere, yaratıcılık geliştirme konusunda dünyanın en önde gelen programlarından bazılarına ev sahipliği yapıyoruz. Kısa dönemli ve esnek programlar, fikirlerin ve tekniklerin birbirini besleyerek gelişimini teşvik eden farklı bölümler arasındaki iş birliği sayesinde, ders modüllerinizi, en çok ilgi duyduğunuz alanlara göre seçmenizi sağlar. 

Yaratıcı bir kariyer için ihtiyacınız olan her şey

Öğrenmeye yönelik ilerici yaklaşımımız sayesinde, akademik titizlik ile özgürlüğün mükemmel dengesini bularak, farklı düşünmenize ve ilerlemek istediğiniz yolu bulmanıza yardımcı oluyoruz. Birleşik Krallık aynı zamanda dijital uygulamaların yaratıcı alanlarda kullanılmasında dünyada en ön sıralarda ve üniversite-özel sektör iş birliği konusunda dünyanın en iyi beş ülkesi arasında yer almaktadır. Sektörün içindeki insanlarla kurmuş olduğumuz köklü bağlar sayesinde gerçek dünyaya dair deneyimler elde edecek ve mezun olduğunuzda iş hayatına hızlı bir giriş yapacaksınız. 

Yaratmak istediğiniz şey ne olursa olsun, kariyerinize başlamak için Birleşik Krallık'tan daha iyi bir yer yoktur. 

Ne öğreneceksiniz?

Birleşik Krallık'ta, 2000'i sanat ve tasarım alanında olmak üzere binlerce yaratıcı sanat programı bulunmaktadır. İşte en popüler olanlardan bazıları.

Sanat ve Tasarım

Grafik tasarımdan güzel sanatlara, çizgi romandan ve seramik ve mücevher yapımı gibi 3 boyutlu sanatlara, fikirlerinizi ve kariyerinizi daha da ileriye taşımak için sanat ve tasarım alanında size en uygun programı bulabileceksiniz.

Film, fotoğrafçılık ve animasyon

Film, fotoğrafçılık ve animasyon öğrencileri, Birleşik Krallık'ta, görüntü kompozisyonundan anlatı formuna ve işin teknik boyutlarına kadar farklı alanlarda zengin bir uzmanlık birikiminden faydalanacaklar. Giderek daha fazla kurs, hareket yakalama yazılımları gibi gelişmiş teknolojileri eğitim programına alırken, lisans öğrencilerine, eskiden yalnızca sektörde kendilerini kanıtlamış kişilerin erişebildiği teknolojileri sunar.

Performans sanatları

Tiyatro ve danstan aklınıza gelebilecek tüm müzik türlerine, Birleşik Krallık'taki üniversiteler tutku duyduğunuz alanda bilgi birikiminizi ve yeteneğinizi geliştirmenize yardımcı olur. Böylece, dünyanın dört bir yanındaki kitlelerle bağlantı kurmaya hazır bir şekilde mezun olabilirsiniz.

Kurgu, senaryo yazarlığı ve şiir

Televizyon ya da beyaz perde için senaryo yazmayı ya da romanlarınızın dünyanın dört bir yanındaki kitapçıların raflarında yer aldığını hayal ediyor olabilirsiniz. Birleşik Krallık'taki tecrübeli eğitmenler, kendinizi bu alanlarda geliştirmenize, özgün sesinizi bulmanıza ve eserlerinizi ulaşmak istediğiniz kitleye sunmanıza yardımcı olacaklar.

Birleşik Krallık'ta yaratıcı sanatlar

Şehirlerimiz, yeni kültür ile capcanlı.  Eğer Birleşik Krallık'ta eğitim alırsanız yaratıcılığın dilini derinlemesine kavrayacaksınız. Birleşik Krallık'ın dört bir yanında, dev stadyumlardan, çok daha küçük ve sıcak mekânlara kadar binlerce sanat galerisi, müze, tiyatro, sinema ve konser salonu bulunmaktadır. Üniversite kampüslerinde bulunan birçok küçük müzik merkezinde öğrenciler, en yeni yeteneklerin doğuşuna tanıklık edebilirler.

Ayrıca, Birleşik Krallık'ta, sizi çok yoğun bir festival takvimi de bekliyor. Glastonbury gibi efsanevi müzik festivalleri ve Festival N°6 gibi bu müzik buluşmalarının küçük versiyonları bulunmaktadır. Bunların dışında, bilgisayar oyunu turnuvaları, edebiyat festivalleri ve Londra Moda Haftası gibi merakla beklenen sektör etkinlikleri düzenlenmektedir. 

Tutku duyduğunuz yaratıcı disiplin ne olursa olsun, burada size hitap eden bir festival bulacaksınız. Tüm yıl boyunca ülke çapında ilham alabileceğiniz her çeşit etkinlik mevcut. Seçtiğiniz alanın en parlak isimleriyle bağlantı kurarken, sanatınızın sınırlarını zorlamak ve kendinizi geliştirmek için ihtiyacınız olan her şey burada.