Mezun Ödülleri 2020’nin jürileri arasında eğitim, girişimcilik ve ulusal politika konularında uluslararası düzeyde deneyime sahip, değerli uzmanlar yer alıyor. Çalışmaları ve başarıları hakkında detaylı bilgiye aşağıda ulaşabilirsiniz. 

Mezun Ödülleri 2020 Jüri Üyeleri

Nilgün Yalçın Felchner

British Council Türkiye Direktör Vekili

Nilgün Yalçın, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri bölümünde eğitim aldı. Ardından, yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesi'nde tamamladı. Gemi inşaatı ve yapı kimyasalları sektörlerindeki kariyerini takiben 2007 yılında British Council'e katıldı.Strateji geliştirme ve değişim yönetimi alanlarına odaklandığı son on iki yıl içinde British Council'de pek çok hizmet ve projenin yöneticiliğini yapmıştır. 

Nilgün Yalçın British Council'ın Türkiye'deki ticari yan kuruluşunun yönetim kurulunun başında görev almakta ve ve Birtish Council'in gelir getiren çalışmalarına öncülük etmektedir.

Najma Bouakaze-Khan

İngiltere Büyükelçiliği Basın ve Projeler Müsteşarı

1987'den beri diplomat olarak kariyerini sürdüren Najma'nın görevleri arasında; Addis Ababa (1989-93), Brüksel'de NATO Birleşik Krallık Delegeliği (1993-96), İstanbul (2000-2004), Yüksek Komiser Yardımcısı, Botsvana (2004-2009) yer almaktadır. Londra'da, Hindistan dış politika/güvenlik konularına odaklanarak, İletişim Direktörü ve Güney Asya ve Afganistan Direktörlüklerinde görev aldı. 

Sırrı Uyanık

CEO, ISKEN-Türkiye

Dr. Sırrı uyanık, Türkiye, Birleşik Krallık (Exeter, M.A.) ve ABD'de Kamu ve İşletme, Yönetim Bilimleri, Doğal Kaynak Geliştirme, Enerji ve Çevre Ekonomisi eğitimlerini aldı. Daha önce kamu sektöründe çalışmış olan Sırrı Uyanık, 2000 yılından beri Almanya merkezli STEAG ve onun ortak şirketi olan İskenderun Enerji'de çalışmalarını sürdürmektedir. Halen termal elektrik üreten ve ayrıca yenilenebilir enerji projeleri geliştiren ve işleten ISKEN'in CEO'luğunu yapmaktadır. 

Uzmanlık ve ilgi alanları arasında Enerji Piyasası, Proje Geliştirme ve Sözleşme Yönetimi, Enerji ve Çevre Ekonomisi, Düzenleme ve izin Konularının Yönetimi, Hükümet, Kamu ve Toplum ilişkileri ve Kurumsal İletişim yer almaktadır.