Perşembe 04 Haziran 2020

IELTS testleri British Council ile İstanbul, Ankara ve İzmir’de tekrardan başladı!

İş, eğitim ve göçmenlik konusunda dünyanın en bilinen İngilizce dil yeterliliği sınavı IELTS’in yeni oturumları, hijyen önlemlerine azami dikkat gösterilerek ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin son düzenlemeleri rehberliğinde yürütülüyor. Düzenli olarak dezenfekte edilen sınav alanlarının yanı sıra maske ve eldiven kullanımı ile ilgili yönlendirmeler ve fiziksel mesafeyi sağlayacak şekilde masaların iki metre aralıklı yerleştirilmesi de alınan önlemler arasında yer alıyor.

2-30 Haziran tarihleri arasında, dokuz hafta boyunca haftada iki kez planlanan IELTS’e hazırlık web seminerleri, adayların teste hazırlığına destek sağlamak amacıyla oluşturuldu. 60 dakika süren web seminerleri, IELTS testinde adayları nelerin beklediğini anlamaya yardımcı olmakla beraber, Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma bölümleri ile ilgili tüm soruları da yanıtlamayı amaçlıyor.

Teste hazırlık için sunulan ücretsiz destek malzemeleri, teste girmeden önce hazırlığınızı pekiştirmek için fayda sağlıyor. Web seminerlerinin yanı sıra British Council’ın, uzaktan ve çevrimiçi IELTS eğitimi için sağladığı çok çeşitli öğrenme kaynakları şunları içeriyor:

-IELTS WordReady - çevrimiçi kelime pratiği

-Çevrimiçi alıştırma soruları ve materyalleri

-Ücretsiz IELTS hazırlık materyalleri – Buradan kaydolun

-IELTS hazırlık mobil uygulaması