Date
Salı 01 Aralık 2015 - 00:00 - Pazartesi 18 Ocak 2016 - 21:41
Yer
SANAL TUR

"Grayson Perry'nin ‘Küçük Farklılıkların Kibri’ isimli ücretsiz online turuna katılın.

Sizi Grayson Perry’nin ‘Küçük Farklılıkların Kibri’ isimli sanal sergisine davet ediyoruz. Perry’nin bu sergisi, British Council koleksiyonunda yer alan ve sanatçıya ait olan 6 çarpıcı halıdan oluşuyor. 

Her halıyı ayrıntılı olarak keşfetmek ve sanatçı hakkında audio kayıtların da olduğu kısa videoları izlemek için sanal turumuza gelin. Şu an serginin gerçekleştiği Ankara Cer Modern müzesinde geziyormuşçasına bu sanat eserlerini en canlı haliyle görebilirsiniz

HALILARIN HİKAYELERİNİ KEŞFEDİN

18. yüzyıl ressamlarından William Hogarth’ın ders niteliğinde A Rake’s Progress  isimli hikayesinden esinlenen Perry’nin halıları, Tim Rakewell adındaki kurmaca bir karakterin hayatını ve ‘sınıf yolculuğu’ nu izliyor. Halıları yapmadan önce Grayson Perry, Birleşik Krallık’ın tüm şehir ve kasabalarını gezerek ‘zevk’ in ne olduğunu ve bunun Britanya’daki farklı mekan ve sosyal gruplara göre nasıl değişiklik gösterdiğini incelemiş. 

Küçük Farklılıkların Kibri’ içerik ve renk açısından zengin olup, iç mimariden Britanya mutfağına, siyasi protesto ve şöhret dedikodularına kadar Birleşik Krallık hayatının ayrıksı ve farklı yönlerini betimliyor.