Date
Çarşamba 06 Nisan 2016 - 19:30

Maker Library Network: Konuşma - Yerel Zanaatları Keşfetme

6 Nisan 2016 Çarşamba, 19.30

Make Works İngiltere bazlı üretici, fabrika ve zanaatkarları bulup haritalayan bir organizasyon. Make Works ’ün amacı lokal üreticilerle tasarımcıları bir araya getirip aralarında bağ kurabilmek. ATÖLYE’deki sunumunda Fi Scott Make Works’teki maceralarından, yaşadıkları zorlukları ve deneyimlerini anlatacak.

*Etkinliğimize katılım ücretsizdir.

*Etkinlik Ingilizce gerçekleşecektir.

*Katılımınızı lütfen info@atolyeistanbul.co mail adresi üzerinden gerçekleştiriniz.

Fi Scott

Glasgow School of Art'ta öğrenciyken Make Works'ü kuran Fi aslında bir zanaat kurdu. Eğitimini tamamladıktan sonra üç ayını bir VW Camperman'de, İskoçya'daki fabrikaları keşfederek ve fotoğraflayarak geçirdi. Bu üç aydan sonra, tasarımcıların üretim için ihtiyaçları olan ilgili yerel kişileri bulabilecekleri, halk kütüphanesi benzeri, erişime açık bir rehber kuran takımın liderliğini üstlendi. Fi, zanaatkarlar ile ilgili bilgilerin erişime açık ve ilham verici olması gerektiğini, ancak böyle lokal üretimin artabileceğine inanıyor. 

Fi'nin liderliğini yaptığı bu projeden Core77, MakerZine ve Tech For Good'da bahsedildi. Geçtiğimiz sene ise The Nominet Trust tarafından .co.uk domaininin en iyi kullanımlarından biri olarak gösterildi.

Tag icon
Sanat