Date
Pazartesi 07 Mart 2022 - Cumartesi 12 Mart 2022

Birleşik Krallık’ta eğitim almayı planlayan tüm öğrencileri, British Council Türkiye tarafından 7-11 Mart 2022 tarihleri arasında düzenlenecek Study UK web seminerlerine davet ediyoruz.

Program

Birleşik Krallık üniversitelerine nasıl başvurulur? 

Birleşik Krallık’ta eğitim görmeye gelmek, potansiyelinizi gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan becerileri, görünüşü ve güveni kazanma fırsatı sağlar size. Birleşik Krallık’ta eğitim almak için başvurmak basit bir süreçtir. Bu web semineri size rehberlik etmeyi amaçlar. Lisans öğrenci adaylarına ve velilerine uygundur.

Tarih: 7 Mart 2022, 18.00 (Türkiye saati ile)

Konuşmacılar: City, University of London ve University of Portsmouth temsilcileri

Kayıt: Buradan kayıt olabilirsiniz.

Birleşik Krallık’ta bilim ve teknoloji alanında eğitim 

Bilim ve teknolojideki gelişmeler inanılmaz şeyler başarabilir, evreni anlamamızı ileriye taşırken, gelişmek için yeni yollar bulabilirsiniz. Bu keşiflerin çoğu Birleşik Krallık’ta yapılıyor ve bilim veya teknoloji alanında birçok öğrenci kariyerine de burada başlıyor. Birleşik Krallık bilim alanında dünyanın en iyi on üniversitesinden üçüne sahiptir ve Birleşik Krallık’ta sunulan uzmanlık ve eğitim ortamları, hayal gücünüzü harekete geçirerek tam kapasite çalışmanızı sağlar.Lisans öğrenci adaylarına ve velilerine uygundur.

Tarih: 8 Mart 2022, 18.00 (Türkiye saati ile)

Konuşmacılar: University of Surrey ve The University of Sheffield temsilcileri.

Kayıt: Buradan kayıt olabilirsiniz.

Geleceğin Meslekleri 

Dünya değişiyor. Başarılı bir kariyer hayatı için senin de değişime ayak uydurman gerekiyor. Dünya iş piyasasındaki değişimler, iş verenlerin çalışanlarda aradığı özellikler ve tüm bunların öğrenciler için ne anlama geldiği konularında dersler veren değerli konuşmacımız Arbor Impact’in kurucusu Aylin Gezgüç’ün sunacağı ‘Geleceğin Meslekleri’ seminerini kaçırmayın. Lisans öğrenci adaylarına ve velilerine uygundur.

Tarih: 8 Mart 2022, 19.30 (Türkiye saati ile)

Konuşmacı: Aylin Gezgüç, Arbor Impact 

Kayıt: Buradan kayıt olabilirsiniz.

Birleşik Kralık’ta İşletme Eğitimi 

Birleşik Krallık’ta İşletme ve Ekonomi uzun yıllardır öğrencilerin en çok tercih ettiği bölümler arasında yer alıyor. Farklı bir eğitim yaklaşımına sahip Birleşik Krallık öğrencilere eleştirel bakış açısı, bilimsel araştırma, sunum, görüşlerini ifade ve fikirlerini ortaya koyabilme gibi iş hayatında çok önemli olan becerileri kazandırıyor. ‘Birleşik Krallık’ta İşletme Eğitimi’ web seminerimize katılarak bu konular ve üniversitelerin sundukları programlar hakkında tüm bilmek istediklerinizi öğrenebilirsiniz. Lisans öğrenci adaylarına ve velilerine uygundur.

Tarih: 9 Mart 2022,18.00 (Türkiye saati ile)

Konuşmacılar: University of Westminster, University of Leicester ve University of Bradford temcilcileri

Kayıt: Buradan kayıt olabilirsiniz.

Birleşik Krallık’ta Psikoloji Eğitimi  

Psikoloji, çalışmak için en popüler konulardan biridir ve Birleşik Krallık mezunlarının yüzde 72'si doğrudan iş bularak iş hayatına atılır. Hem sanat hem de bilime dayalı psikoloji dereceleri ile öğrenmenizi uzmanlaştırabilir ve mümkün olan en iyi kariyer yolu için sizi heyecanlandıran alanlara odaklanabilirsiniz. Psikoloji diploması sadece psikolog olma yolunda değil, aynı zamanda çok çeşitli kariyerlerde uygulayabileceğiniz bilgi ve becerileri de sunar. Programlar, beceriler ve kariyerler hakkında üniversite temsilcilerinden bilgi almak için bu web seminerine katılın. Lisans öğrenci adaylarına ve velilerine uygundur.

Tarih: 10 Mart 2022, 18.00 (Türkiye saati ile)

Konuşmacılar: University of Bath, The University of Edinburgh ve University of Essex temcilcileri

Kayıt: Buradan kayıt olabilirsiniz.

Birleşik Krallık’ta Mühendislik Eğitimi  

Neden mühendislik konusunda Birleşik Krallık’ı tercih etmelisiniz, eğitiminiz sonrasında kariyer fırsatları, üniversitelerin sunduğu programlar, destekler, öğrenci yaşamı ve tüm bilmek istediklerinizi ‘Birleşik Krallık’ta Mühendislik Eğitimi’ web seminerimizde öğrenebilirsiniz. Konuşmacılarımız canlı yayın sırasında sorularınızı yanıtlayacak. Lisans öğrenci adaylarına ve velilerine uygundur.

Tarih: 11 Mart 2022, 18.00 (Türkiye saati ile)

Konuşmacılar: University of Leeds, University of Bristol ve University of Birmingham temsilcileri

Kayıt linki: Buradan kayıt olabilirsiniz.