Date
Çarşamba 28 Temmuz 2021 - 16:00

Birleşik Krallık’a eğitim almak için seyahat edecek öğrencilerin yapması gereken birçok hazırlık bulunuyor. British Council’ın düzenleyeceği bu bilgilendirme toplantısı, tüm sorularınızı yanıtlayacak ve Birleşik Krallık’a seyahatiniz öncesindeki hazırlıklarınıza yardımcı olacak.

Bilgilendirme toplantısı, Birleşik Krallık’ta eğitim almayı planlayan tüm öğrenciler içindir ve eğitiminize özgüvenli bir şekilde başlamanız için ihtiyacınız olan tavsiyeleri içerir.

Birleşik Krallık üniversitelerinden kabul alan tüm öğrenciler ve aileleri çevrimiçi olarak düzenlenecek toplantımıza davetlidir. 

Toplantı esnasında katılımcılara, Study UK ve Birleşik Krallık Vize Ofisi yetkililerine ve Birleşik Krallık’ta eğitim almakta olan konuşmacımıza, seyahat öncesi hazırlıklarla ilgili sorularını sorma fırsatı sunulacak.

Konuşmacılar

  • Semra Yalçın Doğan, British Council Eğitim Müdürü
  • Alper Akçeşme, Müşteri Hizmetleri Müdürü, Birleşik Krallık Vize Ofisi 
  • Yankı Kızılateş, University of Durham

Webinar öncesinde, Birleşik Krallık’ta öğrenci yaşamını öğrenmenize yardımcı olacak 'Study UK: Birleşik Krallık'ta öğrenim görmek ve yaşamak için hazırlanın' isimli ücretsiz çevrimiçi kursumuza katılabilirsiniz.

Katılımcılar bu kursa katılarak akademik yeterlilik, eğitim metodları (çevrimiçi öğrenim dahil) ve programların yapısı ve değerlendirmesi ile ilgili bilgiler edinebilecektir.  Ayrıca İngilizce dilinde eğitim ve Birleşik Krallık’ta yaşam hakkında pratik bilgiler ve tavsiyeler elde edecektir. 

Bu kurs, Birleşik Krallık’ta eğitimine başlayacak olan öğrencilerin yanı sıra şu anda eğitimine devam eden ve beceri ve bilgilerini geliştirmek isteyen uluslararası öğrenciler ve ileri tarihte bir programa başvurmayı düşünen uluslararası öğrencilere uygundur.