Date
Perşembe 07 Mayıs 2020 - Cuma 05 Haziran 2020
Yer
Online oturum

British Council ile #EvdeKal programımızın bir parçası olarak, dünyanın dört bir yanından meslektaşlarınızla bağlantı kurmanıza ve deneyimlerinizi paylaşmanıza katkıda bulunacak bir dizi 'Yüksek Öğrenim' diyaloğu düzenliyoruz.

7 Mayıs'ta bu seriyi, farklı üniversitelerin mevcut durumla nasıl başa çıktığını araştırdığımız canlı bir oturumla başlattık.

Konuşmacılar:

  • Simon Guy, Rektör Yardımcısı, Lancaster Üniversitesi
  • Raziya Isayeva, Kalkınma Direktörü, Khazar Üniversitesi, Azerbaycan
  • Roman Shulyk, Ulusal Ostroh Akademisi Üniversitesi, Ukrayna
  • Dr Ivana Kraincanic, London South Bank Üniversitesi'nde kıdemli öğretim görevlisi

Oturum sırasında panelistler, öğrencilerin, öğretmenlerin ve üniversitelerin karşılaştığı mevcut sorunlara yanıt vermek için teknoloji kullanımı konusundaki deneyimlerini paylaştılar. Teknoloji kullanımında işe yarayan ve yaramayan örnekleri paylaşarak, ilerlemenin çeşitli yollarını tartıştılar.

Oturumun sonunda katılımcılar panele sorularını yöneltme şansına sahip oldular.

Konuşmacılar hakkında

RAZIYA ISAYEVA

Razia Isaeva, 2003 yılından bu yana Khazar Üniversitesi'nde İşletme Bölümü öğretim üyesidir. Khazar Üniversitesi Eğitim Yönetimi doktorasını yapmaktadır. Araştırma alanı, öğrencilerin üniversite faaliyetlerine katılımı ve öğrenci başarısı üzerine etkisidir. İngiltere ve ABD üniversitelerinde eğitim gören Isayeva, Azerbaycan'da faaliyet gösteren birçok kurumdaki çalışmalarıyla kapsamlı bir yönetim deneyimine sahiptir. Khazar Üniversitesi'nde Kalkınma Direktörü olarak çalışmakta ve öğrenci öğrenimi, öğretmen gelişimi ve üniversite yönetimi ile ilgili birçok projeye liderlik etmektedir.

SIMON GUY

Profesör Simon Guy’ın Rektör Yardımcısı olarak görevi, Lancaster Üniversitesi’nin dijital, küresel ve kalkınma stratejisini geliştirmek, iletişim sağlamak ve yönlendirmektir. Halihazırda Üniversite'nin Leipzig'de yeni kampüsünün kurulmasına öncülük eden ve Çin kampüsünü geliştirmeye devam eden Guy, Gana ve Malezya da dahil olmak üzere tüm uluslararası ortaklıkları arasındaki bağlantıları güçlendiriyor. Ayrıca, dijital ajandaya liderlik ederek, altyapıve operasyonel süreçlerin hızlılığı ve verimliliğini ilerletmek adına dijital inovasyonun, üniversitenin akademik uygulamalarının temelini oluşturmasını sağlıyor. Simon, tüm kalkınma, mezun ve bağış toplama çalışmalarını yönetmekte, kütüphaneyi denetleyerek üniversitenin sürdürülebilirliğe öncülük etmektedir.