Görselde genç bir kız ve erkek oturarak birbirleri ile konuşuyor. Bize göre solda oturan kızın sağ eli çenesine dayanmış. Erkek ellerini önünde birleştirmiş. Oturdukları masanın önünde bir çok kitap, kalem ve şişe üstüste dizilmiş. Erkeğin gözünde siyah çerçeveli bir gözlük var. Saçları ve sakalları siyah. Üzerinde geniş kareli mavi bir gömlek var.
Date
Çarşamba 27 Mayıs 2020 - 16:00
Yer
Online etkinlik

British Council ile #Evde programı kapsamında, dünya genelinden diğer kişilerle bağlantı kurup tecrübelerinizi paylaşabilmeniz için Yükseköğretim Diyalogları serisi düzenliyoruz. 

27 Mayıs 2020 tarihinde 'Çevrimiçi öğrenmenin gelecekteki modelleri nelerdir?' konulu canlı bir oturum düzenleyeceğiz.

Sadece birkaç hafta içinde, Covid-19 bütün dünyadan öğrencilerin eğitim modellerini değiştirdi ve dünya çapında dijital bazlı öğrenmede sürpriz yeniliklere yol açtı. Bu nedenle, çevrimiçi öğrenimi sağlamak amacıyla kullanılan platformları dijitalleştirmek için çeşitli paydaşları bir araya getiren yeni ortaklıklar kuruluyor.

  • Covid-19, küresel eğitim kurumlarının yenilikçi çözümler bulması için bir katalizör görevi görecek mi ve kurumlar bunu uzun vadede nasıl yapacaklar?
  • Bu ortaklıklar ve yeni dağıtım modelleri uzun vadeli trendler olacak mı ve son kullanıcı olan öğrenenler için faydalı olmalarını nasıl sağlayabiliriz?
  • Buna ek olarak,  nüfusun yüzde 60'ından fazlasının çevrimiçi olduğu bir dünyada, eğitim sağlayıcıları dijital uçurumun artmamasını nasıl sağlayabilirler?

Oturumda bu soruların hepsine cevap vermeye çalışacağız. Bize katılın ve panel üyelerine sorular sorarak oturumun bir parçası olun. 

Konuşmacılar

Moderatör Sam Graninger – Yeni Ürün Geliştirme Lideri (Çevrimiçi Ürünler), British Council. Sam, British Council için çevrimiçi öğretim, öğrenme ürünleri ve hizmetlerinin geliştirilmesinden ve sunulmasından sorumludur.

Ian Dunn – Provost Coventry Üniversite Grubu, Akademik Eğitimden Sorumlu Üst Yönetici. Ian, yüksek akademik başarı standartlarını yönetme ve kurumsal stratejinin eğitim ve öğrenci deneyimi, araştırma, girişim ve inovasyon ayaklarındaki liderliğini destekleme sorumluluğunu üstlenmektedir. 2016 yılında Ian, Guardian Yüksek Öğretim Ödülleri'nde 'Yılın İlham Veren Lideri' seçilmiştir.

Justin Cooke – FutureLearn, İçerik ve Partnerlik Üst Yöneticisi. Medya, pazarlama ve teknoloji alanındaki etkileyici deneyimi Justin’in 'Wired Top 100' listesine girmesini ve Econsultancy tarafından Birleşik Krallık’ta dijital alanda ikinci söz sahibi insan olarak oylanmasını sağladı.  

Justin aynı zamanda, İngiltere Dijital Onur Listesi'ne girdi ve Business Insider onu, 'Birleşik Krallık'taki en havalı teknoloji yatırımcılarından' biri olarak gösterdi.

Dmytro Sherengovsky – Ukrayna Katolik Üniversitesi Uluslararası Akademik İlişkiler Bölümü Direktörü. Başlıca bilimsel ilgi alanları: modern uluslararası ilişkiler teorileri, uluslararası çatışmalar, uluslararası politikada insan hakları ve güvenlik çalışmalarıdır.