Date
Çarşamba 03 Haziran 2020 - 16:00
Yer
Online etkinlik

British Council ile #Evde programı kapsamında, dünya genelinden meslektaşlarınızla bağlantı kurup tecrübelerinizi paylaşabilmeniz için Yükseköğretim Diyalogları serisi düzenliyoruz. Bu haftanın konusu 'Üniversiteler, öğrencilerle nasıl etkileşim kurabilir ve onları nasıl motive edebilir?'

Her geçen gün daha fazla üniversitenin derslerini çevrimiçi hale getirmesi ve öğrencilerin kampüse ne zaman dönüş yapacağının belli olmaması, mevcut öğrencilerle etkili iletişim ve etkileşim kurmayı zorlaştırmaktadır. 

-Bir öğrencinin çevrimiçi öğrenmeye gerçekten katılıp katılmadığını nasıl bilebiliriz?

-Gelecek nesilleri nasıl motive edebilir ve ilham vermeye devam edebiliriz?

Yüz yüze görüşmenin azaldığı hatta bazı yerlerde tamamen durduğu bu günlerde, üniversitelerden bilgi almak ve öğrencilere ulaşmadaki tecrübelerini öğrenmek için dünyanın çeşitli yerlerinden bağlanan konuşmacılarımızın katılımıyla gerçekleşecek bu ilgi çekici oturuma katılın. Sohbete katılarak oturumun parçası olun. Panel üyeleri sorularınızı oturum esnasında canlı olarak cevaplayacaktır. 

Konuşmacılar

Dr. Liz Marr – Rektör Yardımcısı (Öğrenciler) The Open University - Liz, bütün öğrencilerin gelişiminden, okulda tutulmalarından, kişisel başarılarından ve memnuniyetlerinden, daha fazla erişime sahip olmalarından, istihdam edilebilirliklerinden ve kalite gözleminden ve gelişiminden sorumludur. 

David White - Dijital Öğrenme Başkanı, University of the Arts London -  David, çevrimiçi ortamın etkili pedagojik kullanımında öğretim kadrosunu desteklemek de dahil olmak üzere dijital öğretimi ve öğrenmeyi yönetmektedir. David, nasıl yaşadığımızı ve çevrimiçi çalıştığımızı açıklamaya yardımcı olan Ziyaretçiler ve Sakinler paradigması ile uluslararası alanda tanınmaktadır.

Dr Jan Bamford - Uluslararası Yükseköğretim Profesörü ve Öğrenci Deneyimi ve Akademik Sonuçlar Başkanı, London Metropolitan University - Dr. Bamford’un araştırmalarının odağı, öğrencilerin yükseköğretimdeki kültürel yolculukları, yüksek öğrenimin uluslararasılaşması ve uluslararası öğrenci deneyimidir. Yeni kitabı, Uluslararası Ortak Çift Diploma ve Uluslararası Değişimler: benlik, kültür ve pedagoji, Ağustos 2020'de Palgrave MacMillan tarafından yayınlanacaktır.

Sena Çatal - Araştırma Görevlisi, Türkiye Yükseköğretim Kalite Kurulu Öğrenci Komitesi Üyesi -  Sena, TED Üniversitesi'nde Mimarlık ve Kent Çalışmaları alanında yüksek lisans yapmaktadır ve Yükseköğretim Kalite Kurulu Öğrenci Komitesi'nin aktif bir üyesidir.

Moderatör - Kevin Van Cauter, British Council

Her hafta, haftada bir gün, Yükseköğretim profesyonelleri farklı konularda bilgi ve fikir alışverişinde bulunmak üzere bir araya gelecek. Daha fazla bilgi edinmek için katılabilirsiniz. Bu seri ücretsizdir.