Yüksek Öğretim diyalogu canlı etkinlikler serisi - Camdaki post it'lere bakan bir kadın.
Date
Çarşamba 20 Mayıs 2020 - 16:00

British Council ile #Evde  programımızın bir parçası olarak, dünyanın dört bir yanından meslektaşlarınızla bağlantı kurup deneyimlerinizi paylaşabileceğiniz bir yüksek öğretim diyalog serisi düzenliyoruz. 20 Mayıs’ta ‘Üniversitelerde çevrimiçi değerlendirme uygulamasının geleceği nasıl olacak?’ konulu bir canlı oturum gerçekleştireceğiz.

Covid-19, tüm dünyadaki üniversitelerde büyük etki yarattı. Yüksek öğretim kurumları da pandemi karşısında hemen harekete geçerek öğretim, öğrenim ve değerlendirme süreçlerini online platformlara taşıdılar.

Bu oturumda, online değerlendirmenin daha yenilikçi bir uygulama olarak getirdiği fırsatların yanı sıra, teknolojiye erişimle ilgili etik zorlukları, bilgi bütünlüğü ve test güvenliği çevresinde gelişen endişeleri tartışacağız. Aynı zamanda, teknoloji destekli değerlendirmenin hem öğrenim hem de öğretim yönünden etkilerini dikkate alacağız.

Oturumun sonunda panel üyeleri, oturumla ilgili sorularınızı yanıtlayacak.

Konuşmacılar hakkında:

  • Moderatör Dr Victoria Clark – Global Değerlendirme Çözümleri Yöneticisi, British Council
  • Dr Patrick Baughan – Kıdemli Öğrenim Danışmanı, Advance Higher Education.
  • Prof Yoram Kalman – İşletme ve Ekonomi Bölüm Başkanı, The Open University, İsrail
  • Prof Barry O’Sullivan – Değerlendirme Araştırma ve Geliştirme Bölüm Başkanı, British Council

Her hafta dünyanın çeşitli yerlerinden yüksek öğretim uzmanları ile bir araya gelerek farklı konu başlıklarında bilgi ve fikir alışverişinde bulunmaya devam edeceğiz.