Görselin sol tarafında 30lu yaşlarında sarışın bir kadın var. Saçları boyun hizasında ve düz. Üzerinde lacivert boğazlı bir bluz ve boynunda gümüş renkli bir kolye var. Kadın elinde tuttuğu cep telefonuna bakıyor. Önündeki ahşap rafta, bir fincan ve kitap duruyor. Rafın arkasında belli belirsiz bir çiçek saksısı var.
Date
Perşembe 09 Nisan 2020 - 00:00 - Cuma 01 Mayıs 2020 - 00:00

Haftanın önerisi

Mix the City - Kendi müziğinizi yaratın

Müzik hepimizi bir araya getirir, bu nedenle sizler için Mix the City’yi yarattık. Bu dijital platformda, Katawice'den Delhi'ye, Hamburg'dan İstanbul'a dünyanın farklı yerlerinden müzikleri bir araya getirip, kendi şarkınızı yaratabilirsiniz. Size özgü mix’inizi yaratın, sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşın, ve onları da Mix the City’ye davet edin. 

Öğretmenler ve eğitmenler için kaynaklar

Desteğe mi ihtiyacınız var? Size ve öğretmenlerinize evden çalışma döneminde yardımcı olacak pratik kaynaklar, ders planları ve mesleki gelişim fırsatlarını bir araya getirdik. 

Sizden hikayeler

Ege Üniversitesi’nden Doçent Doktor Serap Evran, Newton-Katip Çelebi Fonu kapsamındaki Institutional Links programının, birçok insanın hayatını kurtarma potansiyeli olan çözümü geliştirmesine nasıl yardımcı olduğunu anlatıyor. 

Kaçırmamanız gerekenler!  

Küçük yaştaki çocuklar için İngilizce öğrenimi ve gelişme

Bu ücretsiz kursla küçük çocukların ek dil olarak İngilizceyi nasıl öğrendiğini ve gelişimlerine etkisini öğrenin. 

Ücretsiz IELTS hazırlık web seminerleri

Teste hazırlık için size destek sağlamak amacıyla hazırlanmış bu bir dizi IELTS web seminerine hemen katılın. 

Uzaktan çalışan bir grup öğretmeni mi idare ediyorsunuz?

Bu web semineri idareciler, koordinatörler ve okul sahiplerininin öğretmenleri uzaktan nasıl destekleyebileceklerine odaklanıyor.

Gösteri devam ediyor: Tiyatroyu online takip edin

Bu dönemde kültürle bağımızı devam ettirmek için tiyatro ve dans performanslarını online olarak paylaşıyoruz. Ücretsiz izleyebilirsiniz.

Daha önce görmüş müydünüz?

Yaratıcı Platformlar - Kültürlerarası Diyalog için Fırsatlar ve Zorluklar başlıklı araştırma raporu yaratıcı platformların kültürlerarası diyaloğu nasıl geliştirebileceğini incelemeyi hedefliyor.

Haftanın videosu

Üç yıl önce Nisan ayında Sir Ian McKellen sanat ve eşitliği desteklemek üzere Türkiye'yi ziyaret etmişti. Bu ziyaretten videoları izleyip, podcast'i dinleyebilirsiniz.