A dark-haired 'woman' dressed in a black sweatshirt, her hair at the level of the earlobe, and a short-haired brunette man sitting in a black jacket and sweatshirt, sitting in front of a wooden table outdoors. They are smiling while looking at the tablet that the woman is holding. There is a yellow backpack on the wooden table where they sit.
Date
Perşembe 19 Mart 2020 - Cuma 01 Mayıs 2020

Birçok kültür-sanat, eğitim, İngilizce öğrenme ve öğretme etkinliklerine uzaktan erişimin yaşandığı bu dönemde, dijital sergiler, online öğrenme ve öğretme kaynakları, online seminerler, canlı yayınlar, çeşitli araştırma raporları ve ev rahatlığında ulaşabileceğiniz çok çeşitli kaynak ve etkinlikleri size ulaştırmayı amaçladık.

Geçmişte gerçekleştirdiğimiz, Sir Ian McKellen’ın Türkiye ziyareti, STEM alanında çalışan kadınların hikayeleri, ücretsiz online kaynaklar, IELTS Facebook canlı yayınları gibi bir çok etkinliğe ulaşabilirsiniz.

Ayrıca aileler, çocuklarıyla evde pratik yapabilecekleri sayısız İngilizce kaynağa da ulaşma imkanı bulacak. 

Sanat ve Kültür

Duvarları Olmayan Müze Dijital Sergisi

Varmak Üzere  – Duvarları Olmayan Müze online platformunun dördüncü sergisi, evrensel kimlik olgusunu sınırlararası dijital bir yolculukta inceliyor. 

British Council Koleksiyonu’ndan eserlerin yanı sıra Türkiye, Gürcistan ve Ukrayna’dan sanatçıların eserlerinin de yer aldığı ve küratörlüğünü Teona Burkiashvili, Tatiana Kochubinska ve Seyhan Musaoğlu’nun yaptığı dijital sergimizi ziyaret edin.

Five Films for Freedom

Evden mi çalışıyorsunuz? Ücretsiz film izlemek ister misiniz? Norveç’ten Brezilya’ya sevgi ve eşitliği destekleyen bu güçlü öyküleri, 29 Mart’a kadar online izleyebilirsiniz. #FiveFilmsForFreedom, BFI Flare LGBTQ+ film festivali iş birliğiyle hazırlandı.

https://film.britishcouncil.org/about/work/fivefilmsforfreedom

Birleşik Krallık’ta eğitim webinarları

Doktora ve yüksek lisans düzeylerinde başarılı bir araştırma önerisi yazmak, Birleşik Krallık’ta bir üniversiteye kabul edilme şansınızı artıracaktır. 20 Mart Cuma günü saat 12.00’de gerçekleştirilecek webinarımıza katılarak, çalışma yapılacak konunun belirlenmesi, araştırma metodolojisi, araştırmanın özgünlüğü, literatür taraması, önerinin uzunluğu ve öneride yer alacak başlıklar gibi konular hakkında bilgi edinebilirsiniz. Webinara katılın.

Çocuklar için İngilizce

Learning Time with Timmy YouTube serisi, çocuğunuz evde hem İngilizce öğrenip hem de eğlenmesine yardımcı olacak. Çocuğunuz yeni kelimeleri keşfedip, Timmy ve arkadaşları ile birlikte şarkılar söyleyip etkinliklere katılacak. Hemen deneyin! 

İngilizce öğretimi

20 Mart Cuma saat 18.00’de ücretsiz web seminerimize katılın. Kriz durumlarında, eğitimin devamı için teknoloji kullanımını her zaman destekliyoruz. Birçok öğretmen, aşina olmadıkları şekilde derslerini online olarak vermek zorunda kaldıklarında, British Council TeachingEnglish web sitesi, online eğitim dünyasında size destek sağlamak için hazır. 

Web seminerleri serimizin ilkinde, size temel bazı bilgiler sağlayacağız: Bu web seminerinde:

1.Ders kitaplarınızı online sınıflarda kullanma yolları

2.Alt grup sınıfları kullanma fikirleri

Hemen kayıt olun.

IELTS

Evinizdeyken zamanınızı etkin değerlendirip IELTS testine çalışmaya ne dersiniz? 23 Mart Pazartesi saat 18.00’deki ücretsiz web seminerimize katılın, test hakkında faydalı tavsiyeler alın ve sorularınızı uzmanlarımıza sorma fırsatını yakalayın. Ücretsiz kayıt için tıklayın.

Ayrıca isterseniz IELTS uzmanıyla gerçekleştireceğimiz Facebook canlı yayınımıza da 20 Mart Cuma saat 13.30’da buradan katılabilirsiniz.