Date
Salı 26 Şubat 2019 - 09:00

British Council, Türkiye Yüksek Öğretim Kurulu ile birlikte Londra'da Türkiye-Birleşik Krallık Yüksek Öğretim Stratejik Ortaklıklar Forumu düzenliyor.

Bu forumun amaçları şöyledir:

  • Türkiye ve Birleşik Krallık’ta yüksek öğretim alanında yeni gelişmeleri paylaşmak, stratejik öncelikleri tartışmak ve gelecekteki iş birliği alanlarını belirlemek.
  • Birleşik Krallık ve Türkiye'deki yüksek öğretim liderleri arasında yeni bağlantılar geliştirmek.

Forum, Birleşik Krallık’tan politika yapıcılar ve liderlerin yanı sıra, Türkiye'nin önde gelen 13 araştırma üniversitesinin üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşecek: Ankara Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, İstanbul Teknik Üniversite, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Koç Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi.

Forum, Türkiye ve Birleşik Krallık üniversite liderlerini ve politika belirleyicilerini İngiltere’de ilk kez bir araya getiren bir etkinlik olma özelliği taşıyor. Forumun sonunda, yüksek öğretim alanındaki ortaklık ilişkilerini daha da geliştirmek için British Council ile Türkiye Yüksek Öğretim Kurulu arasında bir mutabakat anlaşması imzalanacaktır.

2019'un ilerleyen aylarında benzer bir forumun Türkiye'de de yapılması planlanmaktadır.

#NewPerspectivesTRUK