Date
Çarşamba 10 Şubat 2016 - 19:00
Yer
Atölye İstanbul Bomontiada

Dijital Fabrikasyon ve Mobilya Tasarımı 

Maker Library, digital çağın teknolojilerine adapte olup bu teknolojileri tasarım biçimine ve iş modeline entegre eden yeni nesil tasarım ofisi Opendesk'in kurucusu Londra'lı mimar ve tasarımcı Joni Steiner'ı ağırlıyor. Joni ATÖLYE Istanbul'daki sunumunda Opendesk'in nasıl global bir platform olup lokal üretime hizmet ettiğini, tasarım hikayelerini ve iş modellerini anlatacak.

www.opendesk.cc

Joni Steiner

Joni, Open Desk'in kurucularından Londra bazlı bir mimar ve tasarımcıdır. Aynı zamanda TED Prize kazanmış olan WikiHouse tasarım ekibinin bir parçasıdır.Bristol Urban Beach'in tasarım yöneticiliğini yapmıştır ve YAYA ödülüne nomine edilmiş 00:/ (zero zero) mimari firmasının tasarımcısı ve mimarıdır.

Open Desk

Opendesk lokal üretimi destekleyen global bir platform. Bu platformdan mobilya tasarımları digital olarak indirilebilir ve üretilebilir.Opendesk'in global ağı dünyanın değişik yerlerinden tasarımcıların koleksiyonlarını ve üreticileri içeriyor. 

Digital dosya halinde hazırlanan tasarımlar dünyanın her hangi bir yerinde bilgisayara indirilip lokal olarak üretilmek üzere tasarlandı.Opendesk dünyanın herhangi bir yerindeki tasarım ihtiyacına lokal üreticilerle çalışarak cevap veriyor.

Etkinliğimize katılım ücretsizdir ve etkinlik dili Ingilizcedir.

Tag icon
Sanat