Date
Salı 18 Aralık 2018 - 19:00

Birleşik Krallık merkezli Tasarım Yönetimi, Inovasyon ve Yaratıcı Endüstriler uzmanı Colum Lowe’un Tasarım Odaklı Düşünme ve Girişimcilik üzerine gerçekleştireceği sunum ve konuşmaya davetlisiniz.

Tasarım Odaklı Düşünme ve Girişimcilik son zamanlarda çok popüler ve tartışılan bir kavram oldu. Sanat, müzik, teknoloji ve iş dünyasının öncüleri bu yaklaşım üzerine çalışıyor, global markalar bu yaklaşımı benimsiyor ve en iyi üniversiteler Tasarım Odaklı Düşünme ve Girişimcilik üzerine yeni programlar geliştiriyor. 

Colum, konuşmasında Tasarım Odaklı Düşünmenin start-up’lar ve yeni girişimler için sahip olduğu önemi irdeleyecek ve konuşma Can Güvenir Tasarım Stüdyosu’nun kurucusu Can Güvenir moderatörlüğündeki tartışma ile devam edecek.

Tarih: 18 Aralık 2018, Salı

Yer: ORIGINN

Zaman: 19.00 - 21.00

Colum Lowe

Birleşik Krallık merkezli Inovasyon, Tasarım Yönetimi ve Strateji danışmanı Colum Lowe son 30 yıldır yaratıcı endüstriler alanında başarılı ve zorlu birçok farklı pozisyonda görev aldı. Iç mimari, ürün, grafik tasarım ve marklaşma alanlarında ki tasarım ve yönetim tecrübesi büyük çaplı kamu ve özel sektör organizasyonlarından küçük ve orta ölçekli işletmelere kadar uzanmakta. Colum Londra merkezli birçok tasarım ajansında yönetici ve Sainbury’s ile Birleşik Krallık Ulusal Sağlık Hizmetleri Servisi’nde üst düzey pozisyonlarda görev aldı. Şu anda kendi sosyal girişimi olan The Independent Safeguarding Service’in yanı sıra Nesta ve Innovate UK ile çalışmaktadır. 

Can Güvenir

Can Güvenir, 2009 yılında Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2014 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde marka ve ürün kimliği alanında yapmış olduğu tez çalışması ile Yüksek Lisans programını tamamladı. Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nda yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. 2011 yılında kurmuş olduğu Can Güvenir Tasarım Stüdyosu’nda ürün, stand ve grafik tasarımı alanlarında hizmet vermektedir.  2014’te İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünde başladığı doktorasını, Tasarım Odaklı Düşünme üzerine yaptığı araştırmalar ve düzenlediği atölyeler ile birlikte sürdürmektedir. Aynı yıldan beri Yaşar Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermekle birlikte 2018 yılının ilk yarısında da Potsdam Tasarım Okulu’nda misafir araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Flamingo Desteği ismini verdiği tasarımı, 2017 yılında TÜBİTAK tarafından geliştirilmeye başlanmıştır.

Tag icon
Sanat