Date
Çarşamba 17 Haziran 2020 - 16:00
Yer
Çevrimiçi etkinlik

British Council’ın #Evde programının bir parçası olan bir sonraki Yükseköğretim Diyalogları oturumuna katılarak dünyanın farklı yerlerindeki meslektaşlarınızla iletişime geçin ve tecrübelerinizi paylaşın. 

Bu haftaki oturumda, 'Ulus ötesi eğitimin geleceği nedir?' konuşulacak.

Yükseköğretime olan talep küresel olarak artarken mevcut durum, ulus ötesi eğitimin büyümesini hızlandıracak mı? Eğitim verme modellerindeki hızlı dönüşüm, yükseköğretimin pek çok program ve platform arcılığıyla verilmesi anlamına geliyor (uzaktan öğrenim programları, eğitim ortaklıkları, diğer ülkelerdeki kampüsler ve giderek artan Kitlesel Açık Çevrimiçi Dersler (MOOCs) Ulus ötesi eğitimin yeni coğrafi yayılımı ve etkisi ne olacak? Mevcut kriz, uzaktan eğitim talebini nasıl etkileyecek?

Bize katılın ve ulus ötesi eğitimin geleceğinin konuşulacağı bu oturumada siz de yerinizi alın. Panel üyelerinin sorularınızı oturum esnasında canlı olarak cevaplayabilmesi için lütfen sorularınızı oturum için kaydolurken önceden gönderin.

Konuşmacılar

Prof. Sir Steve Smith - Ekim 2002'den bu yana Exeter Üniversitesi Rektör Yardımcılığı ve İcra Kurulu Başkanlığı yapmış ve yakın geçmişte Birleşik Krallık Uluslararası Eğitim Şampiyonu olarak atanmıştır. Sir Steve, Russell Grubu'nun Yönetim Kurulu Üyesi; Birleşik Krallık Üniversiteler Birliği’nin (UUK) Uluslararası Politika Ağı Başkanı ve UUK Uluslararası Stratejik Danışma Kurulu Başkanı; UUK Yönetim Kurulu Üyesi; Heart of the South West Local Enterprise Partnership'in Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim ve İşverenler Çalışma Kolu Mütevelli Heyeti Üyesidir.

Prof. Jennifer Watling - 2016 yılından bu yana uluslararasılaşmanın gelişmesine öncülük ettiği Manchester Metropolitan Üniversitesi'nde Uluslararası Rektör Yardımcılığı yapmaktadır. Uluslararası kayıtlar, ortaklıklar, öğrenci hareketliliği ve küresel profili geliştirmek için üniversitedeki meslektaşları ile birlikte çalışmaktadır.

Prof. John Brewer -  The Northern Consortium (NCUK) İcra Kurulu Başkanı. John, benzersiz ve farklı alanlardaki özgeçmişiyle, NCUK için iddialı büyüme planlarını tamamlarken, ortaklara ve öğrencilere sürekli olarak yüksek kaliteli hizmet sunmaktadır. John daha önce Birleşik Krallık üniversitelerinde Rektör Yardımcısı ve Rektör Yardımcısı Vekilliği gibi roller üstlenmekle beraber, kapsamlı bir ticari deneyime sahiptir.

Dr Vafa Kazdal – Akademik İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı, ADA Üniveristesi (Azerbaycan). Akademik programların etkinliği ve kalitesi için stratejik liderlik yapmakta, akademik politikaların, prosedürlerin, üniversitenin  temel gereksinimlerinin geliştirilmesine öncülük etmekte ve öğrenci işe alım sürecini denetlemektedir.

Moderatör: Kate Joyce - British Council’da Yükseköğretim ve Bilim Direktörü. Kate, 110'dan fazla ülkede yükseköğretim ve bilim alanında uluslararası işbirliğini güçlendirmek için küresel strateji geliştirmek, paydaşlarla ilişkileri yönetmek ve programlara liderlik etmekten sorumludur.

Her hafta, bir kez, yükseköğretim profesyonelleri farklı konularda bilgi ve fikir alışverişinde bulunmak üzere bir araya geliyorlar. Daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin. Bu serilere katılım ücretsizdir.