Date
Çarşamba 24 Haziran 2020 - 16:00
Yer
Çevrimiçi etkinlik

British Council’ın #Evde programı kapsamındaki olan bir sonraki Yükseköğretim Diyalogları oturumuna katılarak dünyanın farklı yerlerindeki meslektaşlarınızla iletişime geçin ve tecrübelerinizi paylaşın. 

24 Haziran saat 16.00’da düzenlenecek oturumun konusu 'Üniversiteler akademik kadrolarını nasıl destekleyebilirler?' olacak

Çevrimiçi eğitime yapılan hızlı geçiş, öğretim kadrolarındaki beceri eksikliğini ortaya koydu. Üniversitelerdeki akademik personelin hem mevcut zorluklara ayak uydurmalarını sağladığı için hem de gelecekte daha hazırlıklı olmalarına katkı sağlayacağından sürekli mesleki gelişim üniversitelerin her zamankinden daha fazla odaklanmaları gereken bir konu olacaktır. Bu haftaki oturuma katılarak akademik personel için çevrimiçi mesleki gelişim rehberliği, gerekli araçlar ve mevcut koşullar altındaki yardımcı kaynaklar, zaman yönetimi ve aynı zamanda çalışan sağlığı konuları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.  

Covid-19, dünyadaki üniversiteler üzerinde önemli bir etki yarattı. Yükseköğretim kurumları, bu salgına oldukça hızlı tepki verdi. Bu oturum esnasında, sektördeki uzman kişilerle beraber akademik kadroların desteklenmesi konusunu konuşacağız. 

Konuşmacılar

Prof. Helen Higson OBE DL - Aston Üniversite’si Dekanı ve Rektör Yardımcısı (Eğitim). Helen, Akademik Eğitimden Sorumlu Yönetici’dir. Üniversitenin akademik stratejisinin uygulanmasına ve hayata geçirilmesine öncülük etmektedir. Ulusal Öğretim Üyesi (NTF) olan Helen, şu an kültürlerarası eğitim, istihdam edilebilirlik yeterliliği ve çeşitliliği konularını içeren bir araştırma yürütmektedir.

Prof. Tracy Lightfoot -  York Üniversitesi Rektör Yardımcısı Eş Başkanı, Öğretim, Öğrenim ve Öğrenciler. Tracy, alternatif kimlik bilgileri, online öğrenme ve staj konularının yanı sıra yüksek lisans eğitiminin idaresi de dahil olmak üzere yenilikçi yeni öğretim girişimleri portföyünün planlanması, geliştirilmesi ve sunulması için stratejik liderlik yapmaktadır.

Prof. Richard John Last - Norwich Sanat Üniversitesi (NUA) Rektör Yardımcısı ve CEO’su. John, Sussex ve Leeds Üniversiteleri’nde okudu ve 25 yılı aşkın süredir uzman sanat yüksek öğreniminde kariyer yaptı. 2009'dan beri NUA'da CEO olarak görev yapmakta ve Birleşik Krallık uzman kolejlerini, sanat ve drama üniversitelerini temsil eden Birleşik Krallık Sanat ve Tasarım Kurumları Derneği'nin (ukadia) başkanlığını yürütmektedir.

Prof. Maia Rogava - Ilia Devlet Üniversitesi (Gürcistan) Akademik Yazım Merkezi Direktörü. Maia, genel ve özel amaçlı İngilizce (ESP) sertifikalı bir öğretmen olmasının yanı sıra uluslararası nitelikte bir mentör ve öğretmen eğitmenidir. 30 yılı aşkın bir süredir İngilizce öğreten Maia, ESP programları geliştirerek eğitimler ve Cambridge sınavına yönelik dersler vermektedir.

Moderatör Simon Etherton - British Council Genişletilmiş Avrupa Bölgesi Future English Program Direktörü. Simon, Birleşik Krallık, Ukrayna, Hindistan, Umman, Avrupa ve Güney Pasifik gibi çeşitli bölgelerde farklı içeriklerle 30 yılı aşkın bir süredir öğretmen eğitimi vermektedir.

Her hafta, bir kez, yükseköğretim profesyonelleri farklı konularda bilgi ve fikir alışverişinde bulunmak üzere bir araya geliyorlar. Daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin. Bu serilere katılım ücretsizdir.