Görselde turkuaz fon üzerinde 4 yuvarlak şekil içerisinde solda  40'larında iki erkek ve sağda 2 kadın resimi var.  Görselin sol üst köşesinde beyaz british council logosu var. altında How do universities ensure quality teaching online? wednesday 10 June 2020 yazıyor. en altta teams live logosu var.
Date
Çarşamba 10 Haziran 2020 - 16:00
Yer
Online etkinlik

British Council ile #EvdeKal programı kapsamında, dünya genelinden meslektaşlarınızla bağlantı kurup tecrübelerinizi paylaşabilmeniz için Yükseköğretim Diyalogları serisi düzenliyoruz.

Bu haftanın konusu 'Üniversiteler çevrimiçi eğitimde kaliteyi nasıl sağlıyor?'

Çevrimiçi eğitime geçiş, sadece Zoom’a veya Microsoft Teams’e geçmekten daha fazlasıdır. Eğitim platfomunun değişimiyle birlikte üniversiteler, sanal öğrenme ortamının etkisini en üst düzeye çıkarmak için çevrimiçi öğrenmenin pedagojisini, yöntemlerini, açarlarını ve modellerini göz önünde bulundurmak zorundadır.

Üniversiteler yeni eğitim modeli konusunda öğrencilerin ve akademik personelin tatmin edici sonuçlar elde etmesi için gerekli kaliteyi nasıl sağıyor?

Bu interaktif oturumda bize katılın ve üniversitelerin ve kalite güvence ajanslarının tecrübelerini öğrenin. Panel üyeleri sorularınızı oturum esnasında canlı cevaplayacaktır. 

Konuşmacılar

Moderatör Ayşen Güven - Türkiye Eğitim Direktörü, British Council. Ayşen, hem Türkiye hem de Birleşik Krallık’tan paydaşlar ile Türkiye'de yükseköğretim sektöründe ulusal ve kurumsal düzeyde İngilizce kalitesini geliştirmek, uluslararasılaşma ve sürekli mesleki gelişim gibi bir çok alanda çalışmaktadır.

Douglas Blackstock – Yönetim Kurulu Başkanı, Quality Assurance Agency (QAA). Çalışmaları arasında, QAA’nın mevcut politika değişimlerindeki katkısına liderlik etmek, İngiltere ve Birleşik Krallık özelinde mevzuat ve kalitenin genel durumu ve kurulun rolünün ‘Eğitim Mükemmelliği’ çerçevesinde diğer sektör ortaklarıyla beraber geliştirilmesi bulunmaktadır.

Prof. Diana Laurillard – Profesör, UCL Institute of Education. Çalışmaları, dışarıdan finanse edilen araştırma projelerini yönetmeyi, öğrenme tasarımı desteğini geliştirmeyi ve yazılım müdahalelerini geliştirmeyi içermektedir.

Prof. Muzaffer Elmas – Başkan, Türkiye Yükseköğretim Kalite Kurulu.  Prof. Elmas, Türkiye Yükseköğretim Kalite Kurulu'nun ilk başkanıdır. Liderliği altında, Türkiye Yükseköğretim Kalite Kurulu, Avrupa Yükseköğretim'de Kalite Güvencesi Birliği ve Uluslararası Kalite Güvence Kurumları Ağı'nın tam üyesi olmuştur.

Irma Grdzelidze - Kalite Güvence Ofisi Başkanı, Ivane Javakhishvili Tiblis Devlet Üniversitesi. Uzmanlık alanı, yüksek öğrenimde iç kalite yönetimidir. 2014-2019 yılları arasında, Ulusal Eğitim Kalitesini Artırma Merkezi'nde Akreditasyon ve Yetkilendirme Uzmanı olarak görev yapan Irma, 2015'ten beri Erasmus Plus için Yüksek Öğrenim Reform Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Her hafta, bir kez, yükseköğretim profesyonelleri farklı konularda bilgi ve fikir alışverişinde bulunmak üzere bir araya geliyorlar. Daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin. Bu serilere katılım ücretsizdir.