Date
Çarşamba 08 Temmuz 2020 - 16:00
Yer
Microsoft Teams çevirimiçi oturumu

British Council’ın #Evde programı kapsamında, bir sonraki Yükseköğretim Diyalogları oturumuna katılarak dünyanın farklı yerlerindeki meslektaşlarınızla iletişime geçin ve tecrübelerinizi paylaşın. 

Bu oturumun konusu, 'Fiziksel hareketliliğin azaldığı dönemde akademik ilişkiler nasıl geliştirilebilir?' olacak

Üniversiteler, yurtiçi ve yurtdışındaki diğer üniversitelerle bilgi alışverişini ve iş birliğini geliştirerek güçleniyor. 

  • Fiziksel hareketliliğin daha az olduğu bir dünyada, uluslararası akademik iş birliğinin devamlılığı nasıl desteklenebilir?
  • Dünyadaki veri tabanları, Covid-19’un bir sonucu olarak daha fazla bilim insanına ve araştırmacıya açılacak mı?

Bize katılarak seyahatlerin kısıtlı olduğu bu dönemde üniversitelerin, bilim insanlarının ve araştırmacıların yakın çalışmayı nasıl sürdürdükleriyle ilgili bilgi edinin. Panel üyeleri sorularınızı, oturum esnasında canlı olarak cevaplayacaktır.  

Konuşmacılar

  • Prof. Carole Mundell - Dışişleri ve Milletler Topluluğu Birimi Bilim Başdanışmanı (CSA). Bath Üniversitesi Astrofizik Bölüm Başkanı ve Fizik Enstitüsü Üyesi, Ekstragalaktik Astronomi Profesörü olan Carole, dünya lideri bir bilim insanı olmasının yanı sıra uluslararası konferanslarda sık sık konuk konuşmacı olarak yer almaktadır. Birleşik Krallık ve uluslararası gruplar için bir dizi stratejik danışma panelinde yer alan Carole, bilimin kararlı bir iletişimcisi ve bilimde çeşitliliğin savunucusudur. 
  • Timothy Brundle - Ulster Üniversitesi Araştırma ve Etki Direktörü. Ulster’ın araştırma stratejisini, yönetim ve idaresini sağlayan Timothy, aynı zamanda ticari çıktıları, bilgi transferi ve fikri mülkiyet ticarileşmesi yoluyla yönetmektedir. Ayrıca Ulster Üniversitesi'nin ödüllü girişim ve yatırım şirketi Innovation Ulster Ltd'nin CEO'luğu görevini de sürdürmektedir. 
  • Aliya Sembayeva - İki ülkenin bilim insanlarının etkileşimini kolaylaştırmayı amaçlayan, Birleşik Krallık’ta 100'den fazla Kazakistanlı doktora araştırmacısının kar amacı gütmeyen disiplinlerarası kuruluşu olan Kazakistan Doktora Derneği'nin Kurucusu ve Başkanıdır. 
  • Prof. Andrea Nolan - Edinburgh Napier Üniversitesi Yöneticisi ve Rektör Yardımcısı. Edinburgh Kraliyet Cemiyeti üyesi olan Andrea, aynı zamanda Kraliyet Tarım Toplulukları Üyesi ve Veterinerlik Öğretmenleri ve Araştırma Çalışanları Derneği'nin hayat boyu onursal üyesidir. 2014 yılında Yüksek Öğretim ve Veterinerlik Bilimi alanında fahri OBE ünvanı almaya hak kazanmıştır.  
  • Moderatör Dan Shah - British Council İçgörü ve Araştırma Politikası Direktörü. Kurumun kültürel ilişkiler vizyonunu ve misyonunu, sanattan eğitime ve İngilizce’ye kadar destekleyen Dan, aynı zamanda stratejik araştırma programınını yürütülmesine destek olmaktadır. Bunun yanı sıra British Council'ın İçgörü ve Araştırma Politikası işlevine liderlik etmektedir. 

Her hafta, bir kez, yükseköğretim profesyonelleri farklı konularda bilgi ve fikir alışverişinde bulunmak üzere bir araya geliyorlar. Daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin. Bu serilere katılım ücretsizdir.