Date
Perşembe 14 Mayıs 2015 - 00:00 - Perşembe 04 Haziran 2015 - 00:00
Yer
Online

Bu yıl Türkiye’deki 75.yılımızı kutluyoruz. 

Türkiye ve İngiltere arası kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla 1940 yılında kurucumuz Micheal Grant öncülüğünde başlayan yolculuğumuz, ortaklarımızla kurduğumuz güçlü ilişkiler ve sizlerin desteği ile devam ediyor.  75 yıldır Türkiye’de varolmanın mutluluğunu, bu yıl düzenleyeceğimiz çeşitli etkinlik ve kampanyalarla kutlamak ve sizleri de bu heyecanımıza ortak etmek istiyoruz.

75 Kültür ödülü

Sosyal medya kanallarımız üzerinden yıl boyunca düzenleyeceğimiz yarışmalar ile takipçilerimize 75 Kültür ödülü dağıtacağız. İlk yarışmamız 14 Mayıs'ta başlayıp 4 Haziran'da sona eren "Hangi British Council Dönemi Seni Anlatıyor?".

Hangi Brıtısh Councıl Dönemi Seni Anlatıyor?

Kampanyamıza katılanlar İngiltere’de gerçekleştireceğimiz çekilişle İngiltere uçak biletleri, tabletler, e-readerlar ve İngilizce, Sanat ve Eğitim alanlarında özel materyallerden oluşan 38 ödülden birini kazanma şansı yakalıyor. Kazanalar 8 Haziran haftasında web sitemizde açıklanacak.

Ödüllerin listesi

  • 1 adet İngiltere’ye gidiş dönüş uçak bileti 
  • 2 adet Elektronik kitap okuyucu
  • 2 adet Samsung tablet
  • 5 adet İngilizce eğitim kitabı
  • 5 adet İngiliz yazarlardan seçme kitap
  • 5 adet Biletix’ten 100 TL değerinde hediye çeki
  • 5 adet BBC yayınlarından DVD 
  • 13 adet IELTS sınavı (ücreti British Council tarafından karşılanacaktır)

Yarışma katılım koşulları aşağıda yer almaktadır. 

Zaman Tüneli

1940lardan bu güne kilometre taşı niteliği taşıyan aktivite ve projelerimize yer vererek 75 yılın hikayesini anlatacağız. Mayıs ve Kasım ayları arasında Facebook ve Twitter sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizi takip edin..

Özel Ses ve Işık gösterisini canlı yayını - 14 Mayıs 2015

British Council’ın Türkiye’deki 75. Yıl kutlamaları kapsamında Nerdworking tarafından özel olarak hazırlanmış ses ve ışık gösterisi 14 Mayıs Perşembe günü Periscope’tan saat 21.30'da canlı yayınlandı.