Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin Koronavirüse (Covid-19) yanıt olarak aldığı artırılmış önlemler kapsamında British Council, IELTS testleri de dahil olmak üzere tüm sınavlarını ve etkinliklerini 16 Nisan tarihine kadar geçici olarak durdurmuştur. Transfer talep eden adayların, ‘Transfer Formu’nu doldurarak ielts@britishcouncil.org.tr adresine iletmeleri, geri ödeme için ise ielts@britishcouncil.org.tr adresine mail göndererek ‘Geri Ödeme Formu’ talep etmeleri gerekmektedir.

Ülkemizi etkileyen bu durumu yakından izliyoruz ve en kısa zamanda güncelleme sağlamayı umuyoruz, bu nedenle düzenli olarak web sitemizi kontrol edin. Alternatif olarak, bizimle customer.services@britishcouncil.org.tr adresinden iletişime geçtiğiniz takdirde sizi e-posta listemize ekleyebiliriz ve sizlere, faaliyetlerimize başladığımızda gelecekteki test tarihleri ​​ve etkinlikler hakkında güncel bilgiler sunabiliriz.

Bu durumun yarattığı aksamadan dolayı üzgünüz ancak müşterilerimizin, partnerlerimizin ve ekibimizin sağlığı ve refahı, hızla gelişen bu durum süresince en önemli önceliğimizdir. Lütfen gerekli önlemleri alın ve Dünya Sağlık Örgütü'nün sunduğu en son tavsiyelere uyun.