Pazartesi 27 Şubat 2017

Birleşik Krallık Başkonsolosluğu, İstanbul - 2017 Türkiye Study UK Alumni Ödülleri 24 Şubat 2017 tarihinde Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu, Pera House'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Bu prestijli törende, Profesyonel Başarı Ödülü Bilge Demirkoz'a, Girişimcilik Ödülü Neri Karra'ya  ve Toplumsal Etki Ödülü Havva Özden Bademci'ye  verildi.  Ödül töreni, Birleşik Krallık Başkonsolosluğu'nun desteğiyle British Council tarafından düzenlendi. 

British Council Türkiye direktörü Margaret Jack törende yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: "Eğitim, hayatları dönüştürme gücüne sahiptir. Bu senenin Study UK Alumni Ödülleri finalistleri, İngiltere'de alınan eğitimin küresel iş piyasasında hızla yükselmeyi sağlayan, rekabet üstünlüğüne sahip seçkin bireyleri nasıl yetiştirdiğini açıkça göstermektedir. Bu yıl, Türkiye'de ikinci kez olmak üzere, aldıkları eğitimi mesleki yaşamlarında olağanüstü bir etki yaratacak şekilde kullanan, İngiltere'de edindikleri bilgi ve becerileri Türkiye'nin yararına uygulamaya koyan insanların başarılarını takdir edebildiğimiz için çok mutluyum. " 

2017 Türkiye Study UK Alumni Ödülleri'ne etkileyici hikayeleriyle başvuran güçlü adaylar arasından zorlu bir süreç sonunda 10 finalist seçildi. Ödüller, İngiltere'de alınan eğitimin dünyanın farklı köşelerinden gelen bireyler üzerindeki etkisini örnekleriyle göstermek ve İngiltere'de eğitim görerek potansiyellerini gerçekleştirmek isteyenleri teşvik etmek amacını taşıyor. Bu yılın ödül programı, Mısır, Gana, Yunanistan, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Malezya, Meksika, Nijerya, Pakistan, Suudi Arabistan, Tayland, Türkiye ve ABD olmak üzere on dört farklı ülkede gerçekleştiriliyor. 

Efsanevi ayakkabı tasarımcısı ve üniversite eğitimini İngiltere'de yapmış olan Profesör Jimmy Choo'nun, Alumni Ödülleri'nin küresel elçisi olarak yaptığı açıklama şu şekilde: 

"2017 Alumni Ödülleri'ni Küresel elçi olarak desteklemekten büyük bir mutluluk duyuyorum. İngiltere'de eğitim almak, hayatımı değiştiren ve bu noktaya gelmemi sağlayan bir deneyim oldu. Başarı hikayelerini ve dünya üzerindeki olumlu etkilerini paylaşarak, İngiltere üniversitelerinde eğitim almış bugünün seçkin mezunlarını desteklemekten onur duyuyorum."

Türkiye'de yapılan ödül töreninde 2017 Study UK Alumni Ödülleri'nin tüm finalistleri, İngiltere'de aldıkları eğitimin vizyonlarını genişleten, başarılarında ve kariyerlerinde onlara eşlik eden beceriler kazandıran dönüşümsel bir süreç olduğunu ifade ettiler.

Ödüllere, son 15 yıl içinde İngiltere'de yüksek öğrenimlerini tamamlamış ve kendi ülkesinde yaşayan mezunlar başvurabilir. British Council ve İngiltere'deki yükseköğretim kurumları tarafından hayata geçirilen Study UK Alumni Ödülleri, İngiltere'deki yüksek öğrenim deneyimini içinde yaşadığı toplumun, mesleklerinin ve ülkelerinin yararı için kullanan mezunların olağanüstü başarılarını ortaya çıkarmayı hedefliyor.