Perşembe 13 Eylül 2018

British Council, Birleşik Krallık'ta yükseköğrenim görmüş ve fark yaratan başarılara imza atmış mezunlarını, Study UK Mezun Ödülleri ile kutluyor. 

British Council, Birleşik Krallık'ın uluslararası mezunlarının dünya çapında fark yaratan başarılarını kutlayan prestijli Study UK Mezun Ödülleri’nin beşincisini düzenliyor. Birleşik Krallık mezunlarının başarı hikayelerini öne çıkarmayı ve kutlamayı amaçlayan Study UK Mezun Ödülleri, Birleşik Krallık dışında yaşayan tüm mezunların başvurularına açık.

Birleşik Krallık üniversitelerinden mezunların, 4 Eylül 2018 tarihi itibariyle aday olabileceği yarışmanın başvuruları 11 Kasım 2018'de sona erecektir. Çevrelerinde Birleşik Krallık’tan mezun tanıdıkları olanlar dilerse, bu mezunları 28 Ekim’e kadar aday olarak gösterebilirler.

Ödüllere, son 15 yıl içinde İngiltere'de yükseköğrenimlerini tamamlamış ve kendi ülkesinde yaşayan mezunlar başvurabilir. British Council tarafından hayata geçirilen Study UK Mezun Ödülleri, İngiltere'deki yükseköğrenim deneyimini içinde yaşadığı toplumun, mesleklerinin ve ülkelerinin yararı için kullanan mezunların olağanüstü başarılarını öne çıkarmayı hedeflemektedir. 

Study UK Mezun Ödülleri’nde daha önce finale kalan adaylar ve ödül kazananlar, Birleşik Krallık üniversitelerinde eğitim görürken edindikleri deneyimleri kullanarak çevrelerindeki insanlara, çalıştıkları sektöre veya ülkelerine katkı sağlayan, kendi alanlarında önde gelen kişiler olmuştur. Study UK Mezun Ödülleri, Birleşik Krallık’ta aldıkları yükseköğrenimin mezunların hayatlarına kattığı etkiyi ve kazanımları göstermeyi ve onların başarılarını kutlamayı amaçlar. Ayrıca Birleşik Krallık mezunlarının profilini, mezun oldukları üniversitenin ve Birleşik Krallık eğitim sisteminin uluslararası itibarını artırmayı hedefler.

Finalistler Ocak 2019'da açıklanacak ve kazananlar Şubat ayında düzenlenecek ödül töreni ile ilan edilecektir. Kazananlar, uluslararası alanda itibarlarını geliştirme, mesleki bağlantılarını genişletme ve kariyerlerini ilerletme fırsatı da elde edecektir. 

British Council Türkiye, 2019’da ilk defa Study UK Mezun Ödülleri’ne başvuran mezunların profesyonel gelişimlerini artırmak amacıyla Şubat ve Mart aylarında çevrimiçi ve yüz yüze eğitimler düzenleyecektir.

Mezun Ödüllerini, British Council Türkiye’nin Twitter, Facebook ve Instagram hesaplarından takip edebilirsiniz.

Mezun Ödülleri Kategorileri: 

Mesleki Başarı Ödülü

Profesyonel olarak çalıştıkları sektörde sergiledikleri örnek liderlik vasıfları ve başarılarıyla kendilerini gösteren; yarattıkları etkiyi ve başarılarını kendi mesleklerine ve ötesine yansıtabilen Birleşik Krallık Mezunlarına verilir.

Girişimcilik Ödülü

Yenilikçi ve yaratıcı yeni fikirler, çözümler ve gelişim potansiyeli büyük iş fırsatları yaratan veya bunların geliştirilmesine katkı sağlamak için etkin bir şekilde çalışan Birleşik Krallık mezunlarına verilir.

Toplumsal Etki Ödülü

Toplumsal değişimin olumlu yönde gerçekleşmesi ve insanların yaşamlarının iyileşmesi için fark yaratan ve bu yönde sorumluluk üstlenen Birleşik Krallık mezunlarına verilir.

British Council hakkında:

British Council, Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu uluslararası kuruluşudur. 100'ü aşkın ülkeyle, kültür-sanat, İngilizce, eğitim ve sivil toplum alanlarında çalışıyoruz. Geçen yıl 65 milyondan fazla kişiyle yüz yüze, 731 milyonun üzerinde kişiye de internet üzerinden, radyo ve TV programlarımızla ve basılı yayınlarımızla iletişim kurduk. Fırsatlar yaratarak, bağlantılar kurarak ve güven inşa ederek değiştirdiğimiz yaşamlarla, beraber çalıştığımız ülkelere olumlu katkılar sunuyoruz. 1934 yılında kurulan British Council, Kraliyet Tüzüğü ile tüzel kişilik kazanmış bir hayır kurumu ve bir kamu kuruluşudur. Gelirimizin yüzde 15’i ise Birleşik Krallık hükümet tarafından karşılanmaktadır.

Basın mensuplarına detaylı bilgi için: 

Mirel Akdemir, Kurumsal İletişim Müdürü

Tel: +90 212 355 56 77

E-posta: mirel.akdemir@britishcouncil.org.tr