The Global Study Ödülleri

IELTS ile yurt dışında okuyun, okul ücreti ve/veya geçim giderleriniz için 10,000 £'a kadar ödül kazanın.

The Global Study Ödülleri (TGSA);  International Student Identity Card, StudyPortals ve British Council işbirliği ile düzenlenen heyecan verici bir girişimdir. 

The Global Study Ödülleri tüm dünyadaki geleceği parlak öğrenciler için uygun olup başarılı adaylara,  yurtdışındaki herhangi bir yüksek eğitim kurumunun lisans ve lisansüstü programında eğitim alma şansı veriyor. 

Kimi arıyoruz?

The Global Study Awards aşağıdaki özellikleri taşıyan azimli ve yetenekli kişileri desteklemeyi amaçlıyor: 

  • Çalışma alanı ile topluma katkıda bulunma potansiyeli olan
  • Kariyerini ilerletme konusuna kendisini adamış
  • Kültürlerarası anlayış ve alışverişi artırma konusuna yakın ilgi duyan kişiler.

Kimler başvurabilir?

The Global Study Awards'a başvuru yapan adaylarda aşağıdaki özellikler olmalıdır:

1) 1 Ocak 2015'te 18 ve üzerinde yaşta olmak

2)British Council merkezinden IELTS sınavı almak ve yine British Council tarafından verilen geçerli bir resmi Test Report Form (TRF) almış olmak

3) Başvuru sırasında geçerli bir ISIC kartına sahip olmak 

4) Ağustos 2015'ten itibaren başlayan akademik yılda yurtdışı tam zamanlı lisans veya lisansüstü programına kayıt yaptırmayı planlamak

5) STeXX.eu 'deki eğitim deneyimini anlatan kısa bir inceleme yazısı yazmak

6) Son başvuru tarihine kadar enstitüden resmi kayıt mektubu (mevcut ise) ve onay mektubunu temin etmiş olmak. Ödül başvuru kriterleri hakkında daha fazla bilgi alın.  

Ödül başvuru kriterleri hakkında daha fazla bilgi alın.

Ödüller

Toplam 9 adet verilecek olan Global Sudy Ödülleri'in her birinin değeri 10,000 £'u aşmayacaktır.

Ödüller öncelikle okul ücretini karşılayacak ve eğer okul ücreti 10,000 £'u aşıyorsa kalan miktar geçim gideri için kullanılabilecektir.

Başvuru takvimi

Maksimum 4 ödül, 15 Ağustos - 30 Kasım arasında gerçekleşecek TGSA 1. Tur'da verilecektir. Bu ödüllerden, 29 Şubat'tan önce yurtdışı eğitim programına başlayacak öğrenciler yararlanabilecektir.

Maksimum 5  ödül, 15 Ocak - 30 Haziran 2016 arasında gerçekleşecek TGSA 2.Tur'da verilecektir. Bu ödüllerden, 30 Eylül 2016'dan önce yurtdışı eğitim programına başlayacak öğrenciler yararlanabilecektir.

İletişim

Global Study Ödülleri ile ilgili herhangi bir konuda detaylı bilgi isterseniz, lütfen competitions@isic.org mail adresi üzerinden bize ulaşın.