Hakkımızda

British Council, Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu uluslararası kuruluşudur.

British Council, Birleşik Krallık ve diğer ülkelerden insanlar için uluslararası fırsatlar yaratır ve dünya çapında bu kişiler arasında güven inşa eder. Biz bunu kültürel ilişkiler olarak tanımlıyoruz.  

Daha güvenli ve zengin bir dünya amacıyla Birleşik Krallık için güven ve anlayış inşa ediyoruz. Erişim ve etki yönünden dünyanın önde gelen kültürel ilişkiler organizasyonuyuz. Uluslararası ilişkilerin bir parçası olan kültürel ilişkiler, insanlar arasında bağlar kurarken, insanlar ve devletler ile devletlerarası ilişkileri güçlendiriyor.  

Birleşik Krallık’ın en büyük kültürel değerleri olan İngilizce, Sanat, Eğitim ve Toplumdan yararlanarak insanları bir araya getiriyor ve Birleşik Krallık’la birlikte çalışmak isteyen iş ortaklarına hitap ediyoruz. British Council’ın, 110 ülke ve bölgedeki 191 ofisinde 7.000’in üzerinde çalışanı bulunuyor.

British Council Türkiye

British Council, Türkiye’de 1940 yılından bu yana faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürmekte ve bu sayede uluslararası fırsatların her gün gerçeğe dönüşmesini sağlamaktadır. Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimiz, ortaklarımız ve dijital platformlar yoluyla Türkiye’nin her köşesinden insanlara ulaşıyoruz. 

Birleşik Krallık’ta ve Türkiye’de bulunan insanlar için yeni fırsatlar ve olanaklar yaratıyoruz.  

Politika belirleyiciler, kamu görevlileri, akademisyenler, araştırmacılar, sanatçılar, sporcular, bilim insanları, küratörler, sivil toplum örgütleri ve yaratıcı girişimciler ile birlikte çalışarak; politika, mesleki standartlar ile İngilizce, kültür sanat ve eğitime alanlarında katılımın gelişmesine destek oluyoruz. Mesleki gelişim ve diyalog konusunda uluslararası fırsatlar yaratarak gelecek vadeden birçok genç insanla bağlantı kuruyoruz. Tüm bunlara ek olarak eğitim ve kültür sanat temaları üzerine geliştirilen farklı birçok projede yer alıyoruz.