Search

IELTS

ÖNEMLİ DUYURULAR: 1. British Council Türkiye IELTS sınav merkezinde Nisan ve Mayıs 2014 sınav oturumları için boş yer kalmamıştır ancak Türkiye’de IELTS sınav uygulamaları devam etmektedir. Yakın gelecekte IELTS sınavına girmek istiyorsanız lütfen daha fazla bilgi için www.ielts.org adresini ziyaret edin.2.Türkiye’de IELTS ve YDS denkliği: Basın Bildirisi

Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı (IELTS), Türkiye’de yaygın olarak tanınan, güvenilir ve saygın bir sınav olma özelliğini sürdürmektedir. Dil yeterliliğinde başlangıç seviyesinden en ileri seviyeye kadar tüm becerileri kapsayan sınav, köklü standartlar temel alınarak, adil, kesin ve amaca uygun şekilde değerlendirme sağlar.

IELTS Ortaklığı sözcüsü konu hakkında şu açıklamayı yapmıştır:
IELTS, Türkiye’de lisans, yükseklisansa v.b giriş ve iş yerlerinde sağlanan fırsatlar gibi YDS dışı amaçlar için halen geçerliliğini ve tanınırlığını koruyan bir sınavdır. YDS denkliği tablosuna önümüzdeki günlerde IELTS’i de dâhil etme, böylelikle Türkiye’de daha da çok kişinin IELTS’e girebilmesini sağlama yönündeki çalışmalarımız sürmektedir.

Geçerlilik ve güvenilirlik, Türkiye’de düzenlenen tüm IELTS sınavlarını doğrudan yönetenlerin her zaman öncelik sırasında en üstte olmuştur. Sınavın adaletli ve tutarlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için güvenli bir teknoloji kullanılmakta; hem sınavı yapan görevliler ve sınav sonuçları, hem de sınav merkezi yönetimi ve sağlanan imkanlar sürekli denetlenmektedir.

Dünyanın her yerinden sınavı tanıyan 9000’den fazla kuruluş, IELTS sınavının sonuçlarına güvenmekte ve aday sonuçlarını internet üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde doğrulama olanağı sağlayan IELTS sonuçları (TRF) doğrulama servisinden faydalanabilmektedir. www.ielts.org/verify.

 

Dünyayı IELTS ile keşfedin

İngilizcenin geçerli olduğu kurumlarda eğitim almak veya çalışmak isteyen adayların İngilizce seviyelerini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve dünyanın en çok tercih edilen dil sınavıdır.

İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda veya Avrupa ülkelerinde size çözüm olabilmesi için British Council ile IELTS sınavına girin.

Geçtiğimiz 12 ay içerisinde 2 milyondan fazla kişi IELTS’e girdi ve IELTS dünyanın en çok tercih edilen sınavı oldu.

IELTS okuma, yazma, dinleme ve konuşma olmak üzere bütün İngilizce yeterliliğinizi ölçer. Eğitiminiz sırasında veya iş hayatınızda İngilizceyi kullanabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır.

IELTS sınav tarihleri ve yer bilgileri
IELTS sınavına başvuru
Kaydını yaptırmış adaylar için IELTS sınavı yer ve zaman bilgileri (Sınavınızın yer ve saat bilgileri ile sözlü sınav bilgisi sınav tarihinizden dört gün önce, salı günleri, saat 18:00’den sonra açıklanır.)
IELTS sonuçları (IELTS sınav sonucunuza sınavınızdan 13 gün sonra saat 16.00′dan itibaren ulaşabilirsiniz.)

 

Bize ulaşın

IELTS ile ilgili daha fazla bilgi için bize ielts@britishcouncil.org.tr adresinden ulaşabilir veya TakeIELTS web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

IELTS is jointly owned by the British Council, IDP: IELTS Australia and the University of Cambridge ESOL Examinations.