Tuesday 28 January 2020

Connect for Creativity kapsamındaki üçüncü ve son iş birliği konferansı, ‘Yaratıcı Keşifler: Dijital teknolojiler birbirimizle iletişim kurma biçimimizi nasıl değiştiriyor’ başlığıyla 2-3 Nisan tarihlerinde Yunanistan’ın Atina kentindeki Romantso’da düzenleniyor.

Birleşik Krallık, Sırbistan, Türkiye ve Yunanistan’dan alanında öncü birçok konuşmacının yer alacağı iki günlük konferans, herkesin katılımına açık ve ücretsiz olacak. Sınırlı sayıda katılımcının seyahat ve konaklama giderlerinin karşılanacağı konferansa başvurular, 20 Şubat tarihine kadar Connect for Creativity internet sitesinden yapılabiliyor.

British Council tarafından yürütülen, Türkiye’den ATÖLYE ve Abdullah Gül Üniversitesi, Yunanistan’dan Bios ve Sırbistan’dan Nova Iskra iş birliğiyle düzenlenen Connect for Creativity projesinin üçüncü ve son iş birliği konferansına katılım için açık çağrı başladı. ‘Yaratıcı Keşifler: Dijital teknolojiler birbirimizle iletişim kurma biçimimizi nasıl değiştiriyor’ başlığıyla akademisyenler, sanatçılar, yaratıcı endüstriler ve kültür endüstrileri profesyonelleri ve politika yapıcıları bir araya getirecek konferans, 2-3 Nisan tarihlerinde Yunanistan’ın Atina kentindeki Romansto’da gerçekleştirilecek.

Yaratıcı endüstriler ve yeni teknolojiler, toplumsal fayda elde etmek için kullanılabilir mi?

Birleşik Krallık, Sırbistan, Türkiye ve Yunanistan’dan alanında öncü birçok akademisyenin, girişimcinin, kültür profesyonelinin konuşmalarıyla yer alacağı konferans, yaratıcı endüstrilerle dijital teknolojilerin kesişimine odaklanacak ve bunun, birbirimizle kurduğumuz iletişim ve ilişki biçimlerine etkisini inceleyecek.

İki güne yayılan oturumlarda; dijital teknolojilerin hayatımızın her köşesine hâkim olduğu bir dünyada, kültür sektörü ve yaratıcı sektörlerin uğradığı dijital dönüşüm ele alınacak. Kültürü daha erişilebilir ve ilgi çekici kılmak ve yaşam kalitemizin yükselmesine katkıda bulunmak için yeni teknolojilerin sağladığı avantajlar ve bu avantajların yaratıcılık aracılığıyla nasıl toplumsal fayda elde etmek için kullanabileceği konuları ele alınacak.

Konferans, bu konu ve soruları, yeni iş modellerinin ortaya çıkışı, yaratıcı kentlerin yükselişi, teknolojinin yıkıcı etkisi, içeriğin yaratılması ve dağıtımında ortaya çıkan yenilikçi yaklaşımlar ve kanıta dayalı politikalar bağlamında inceleyecek.

Yaratıcı endüstriler profesyonellerini, girişimleri, markaları, dijital teknoloji dünyasından yerel, ulusal ve uluslararası oyuncuları ve politika yapıcıları Atina’da buluşturacak olan ‘Yaratıcı Keşif’ konferansı; Birleşik Krallık, Sırbistan, Türkiye, Yunanistan ve diğer ülkelerden gelecek katılımcılar arasında çalıştaylar, grup tartışmaları, ‘keynote’ konuşmalar ve paneller yoluyla bilgi, fikir ve deneyim alışverişinde bulunma ve yeni iş birlikleri kurma fırsatı sunacak.

‘Yaratıcı Keşif’ konferansına ücretsiz katılım için açık çağrı başladı

Birleşik Krallık, Avrupa ve Batı Balkanlar’da yaşayan ve konuya ilgi duyan tüm akademisyen, sanatçı, yaratıcı profesyonel, teknoloji uzmanı, kültür sektöründe ve yaratıcı sektörlerde çalışan profesyoneller ve politika yapıcılar, açık çağrıya başvurarak konferansa katılabilir. Açık çağrı sonucunda seçilecek katılımcıların Atina’ya gidiş ve dönüş seyahat biletleri ve iki geceyi aşmamak kaydıyla konaklamaları, proje kapsamında karşılanacak. Harcırah giderleri katılımcılara ait olacak. Açık çağrıya, 20 Şubat Perşembe günü saat 23:59’e kadar connectforcreativity.eu internet sitesinden başvuru yapılabiliyor.

Konferans, herkesin katılımına açık ve ücretsiz gerçekleşecek. Konferansa kendi masraflarını karşılayarak katılmak isteyenlerin, connectforcreativity.eu internet sitesi üzerinden kayıt yaptırması gereklidir.

Connectforcreativity.eu

#connectforcreativity