Friday 10 March 2017

TECH4CULTURE Birleşik Krallık ve Türkiye’den kültür ve teknoloji sektörüne yön verenleri bir araya getiriyor. Global REMIX Zirve’si işbirliğiyle 16 Mart 2017 Perşembe günü  Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde düzenlenlenecek olan ‘Tech 4 Culture Konferansı’, kültür, sanat ve teknoloji sektörleri arasında işbirliklerine engel olan unsurları tartışmayı, çözümleri araştırmayı ve gelecek işbirliklerini teşvik etmeyi amaçlıyor.  

Konferans teknoloji ve kültür sektöründe çalışan profesyoneller başta olmak üzere herkese açık olacak. Katılım için British Council’in web sitesi üzerinden (www.britishcouncil.org.tr) kayıt yaptırmak yeterli olacak.

Tech 4 Culture programı, kültür ve teknoloji sektörleri arasındaki diyaloğu güçlendirmek ve işbirliklerini geliştirmek amacıyla 30 Mart 2016’da British Council öncülüğünde ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, The Audience Agency ve Outlandish işbirliğiyle başlatılan bir dizi etkinlikten oluşuyor. İzleyici geliştirmek için yeni yöntemler test etmek üzere geçtiğimiz Şubat ayında düzenlenen Sandbox atölye çalışması ve ürün geliştirmek üzere 24 saat süren Hackathon etkinliklerinin tamamlayıca toplantısı olarak planlanan konferansta bu etkinliklerin çıktıları paylaşılacak. 

British Council, Tech 4 Culture etkinlikleri ile Türkiye’de kültür ve teknoloji sektörleri arasındaki işbirliklerini artırarak daha fazla kişiyi sanatla buluşturmayı hedefliyor.