ELTons 2022, image

ELTons 2022 Başvuru Çağrısı Açıldı!

Son iki yılda, yenilikçi İngilizce öğretimi veya öğrenimiyle ilgili bir ürün, yayın veya hizmet ürettiniz mi?

Bu yıl, İngilizce öğrenimi ve öğretimindeki en son yenilikleri ve bunların arkasındaki yaratıcıları kutlayan tek uluslararası ödül olan ELTons'un 20. yıl dönümü. Kayıtlar, 17 Mart Perşembe gününe kadar devam ediyor.

ELTons 2022 araştırması, son iki yılda İngilizce öğretmek ve öğrenmek adına çığır açıcı ve ilham verici yolları ortaya koyabilmek için başladı. 2022 ödülleri, pandemi boyunca eğitimdeki kesintileri azaltmak için devrim niteliğinde buluşlar yapanların olağanüstü becerisini ve yaratıcılığı onurlandıracak.

British Council, pandemiyle ortaya çıkan en yenilikçi canlı dersleri, çevrimiçi kursları, uygulamaları, platformları, projeleri ve daha fazlasının yanı sıra öğretmenlerin mesleki gelişimini ve refahını desteklemenin yeni yollarını arıyor. ELTons ayrıca, yapay zeka, sanal gerçeklik ve konuşma tanıma yoluyla yüksek kaliteli İngilizce öğrenimi ve öğretimi gibi alanlaradan faydalanmak için en son teknolojilerin kullanımını araştırıyor.

2021'deki ödül finalistleri arasında sürükleyici 3D dünyalarda dil öğrenimi, İngilizce öğrenenler için orijinal TV dizileri ve öğretmenlerin öğrencilerin karşılaştığı dikkat dağınıklıklarını ortadan kaldırmaları için yeni bakış açıları yer aldı.

ELTons, British Council'ın eğitim, kültür ve sanat ve İngilizce dilinde küresel fırsatlar yaratma çalışmalarını sürdürüyor. 2021'de, iklim değişikliği ve eğitim eşitsizliğindeki önemli küresel sorunları ele alan projelerle 55 ülkeden 180'den fazla başvuru geldi. British Council, ödüllerin kapsayıcı olmasını sağlamaya, dünya çapındaki İngilizce dil eğitiminin geniş çeşitliliğini yansıtmaya ve çevresel sürdürülebilirliği desteklemekte kararlıdır.

Toplamda beş ödül kategorisi vardır:

  • Dijital İnovasyonda Mükemmellik
  • Öğrenci Kaynaklarında Yenilik
  • Öğretmen Kaynaklarında Yenilik
  • Kurs İnovasyonunda Mükemmellik
  • Yerel İnovasyonda Mükemmellik

Başvuru sahipleri, ELTons'un beş ana ödül kategorisinden birine yenilik sunmanın yanı sıra, Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık (EDI) ve Çevresel Sürdürülebilirlik ve İklim alanında değerlendirilmek üzere başvuru yapabilirler. 

Başvurular, 17 Mart Perşembe 23.59 Birleşik Krallık saatine kadar açıktır.

Nasıl başvuru yapacağınız hakkında daha fazla bilgi edinin.