SON BAŞVURU TARİHİ: 16 Şubat 2018 | TSİ 9:00

Birleşik Krallık dışındaki bir ülkede İngilizce öğretmeniyseniz, Warwick Üniversitesi'nde İngilizce dil öğretmenliği (ELT) yüksek lisans programı için her yıl verilen A.S. Hornby Eğitim Vakfı burslarına başvurabilirsiniz. Burslar, Ekim 2018 ve Eylül 2019 tarihleri arasındaki eğitimler için geçerlidir.

Burslar, konaklama ve yaşam masrafları, okul harçları, gidiş dönüş uçak biletleri, vize ve IELTS ücretlerini karşılamak üzere verilen aylık hibe de dahil olmak üzere Birleşik Krallık'taki tüm masrafları kapsar.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Uygun şartları sağlayan adayların üniversite mezunu olmaları ve en az iki yıl tam zamanlı İngilizce öğretmenliği deneyimine sahip olmaları gerekmektedir. Adaylar aynı zamanda üniversitenin şart koştuğu İngilizce yeterlilik seviyesine sahip olmalıdır. Bu seviye normalde IELTS ile ölçülür – Öğrencilerin, hiçbir kategori 6,0 altında olmayacak şekilde ve Yazma bölümü en az 6,5 olmak üzere genel puanlamada 6,5 puan almaları gerekmektedir. Hornby Bursları, gelecekte ülkelerindeki İngilizce eğitimine ve İngilizce öğretmenlerine önemli katkılar sağlayacak potansiyele sahip deneyimli İngilizce öğretmenlerini desteklemek için verilir. 

ELEME SÜRECİ

Adaylar dört etaptan oluşan bir elemeden geçer. İlk etapta başvuru formunun niteliği değerlendirilir. İkinci etapta seçilen adaylar ülkelerindeki British Council ofisinde mülakata çağrılır. Üçüncü etapta seçilen adaylar üniversiteye başvuru yapar. Dördüncü etapta başarılı adaylar üniversiteden kabul alır. Burs başvurusunun sonucu adaya ancak bu etapta bildirilir.

NASIL BAŞVURABİLİRSİNİZ?

Hornby bursuna başvurmayı düşünüyorsanız, daha fazla bilgi ve "Hornby Burs Aday Bilgisi" dosyasını edinebileceğiniz TeachingEnglish web sayfamıza gidiniz. Başvuruyu yarım bırakıp daha sonra tamamlama şansınız olmadığı için çevrimiçi başvuru formunu doldurmaya başlamadan önce dosyada belirtilen tüm bilgileri hazırlamanızı öneririz.

Dış bağlantılar